Podłączenie dwóch monitorów do komputera

Witam! Mam komputer firmy DELL do niego podłączony monitor DELL u2412mc przez kabel DVI-D na przejściówce DELL DisplayPort DVI. Próbuje do tego zestawu podłączyć drugi monitor DELL 1707FPt również za pomocą kabla DVI-D na przejściówce DELL DisplayPort DVI, niestety komputer nie widzi drugiego monitora. Nadmienię, że monitory są podłączone bezpośrednio do karty graficznej. Przy uruchomieniu komputera na dwóch ekranach wyświetla się logo Windowsa i informacja o włączaniu systemu, jednak tuż po włączeniu drugi monitor już nie odbiera obrazu z komputera. W ustawieniach ekranu użyłam opcji “Wykryj ekran” również w panelu sterowania karty graficznej (AMD FirePro W5100), nie przyniosło to skutku.
Kiedy wchodzę w menu na monitorze wyświetla mi komunikat o trybie oszczędzania energii: “digital input. in power save mode. press computer power button or any key on keyboard or move mouse”. Zmieniłam plan zasilania komputera na “wysoką wydajność”, jednak to również nie pomogło.
Czy ktoś jest w stanie doradzić jak mam podłączyć wspomniany wcześniej drugi monitor? Czy to problem kabla, czy ustawień? Czy zupełnie inne rozmiary oraz proporcje ekranów mogą uniemożliwiać podłączenie ich do jednego komputera?

We właściwość obrazu Windows widzi ten drugi monitor?

Może skrót Windows + P.

Zazanacz “multidisplay” w biosie.

Problem rozwiązany! Okazało się, że drugi monitor był podpięty kablem DVI-D Dual Link, z niewyjaśnionych powodów (kabel jest nowy) monitory podłączone na nim do komputera nie odbierają obrazu po uruchomieniu systemu. Kupiłam kabel DVI-D Single Link (taki sam jakim mam podłączony pierwszy monitor) podłączyłam na przejściówce Displayport do komputera i śmigają dwa monitory. Dziękuję za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam.