Podłączenie dysku ata pod sata

Mam taki problem. Mam dysk twardy sata 80 gb i na nim zainstalowanego windowsa. Ostatnio kupiłem dysk ata 250 gb i nie wiem jak go mam podłączyć. CZy mógłby ktoś powiedzieć czy mam podłączyć dysk pod master czy slave i pod którązworkę. Z góry dziękuję za odpowiedź

Dysk podłącz na slave (zworke ustaw na Slave - pisze na obudowie dysku) i wepnij do środkowego wejścia taśmy.

Pod kanał IDE, jak masz napęd CD to podłącz go na IDE2 ustaw na master, dysk na IDE1 na master, taśma 80 żyłowa.

[kable zasilania] [---------taśma sygnałowa]

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

Czy nowy dysk też Sata,czy Ata.

Jeśli na SATA ma zainstalowanego wina to bezpieczniej będzie chyba ustawić nowy dysk na slave.

A mógłby ktoś tak dokładniej wytłumaczyć bo zbytnio się

na tym nie znam

Jak masz dysk twardy SATA na którym jest system to dysk ata będzie najbezpieczniej podłączyć na SLAVE. Czyli

W dysku twardym (tam z tyłu gdzie wpinasz zasilanie) przestawiasz zworke na SL czy tam Slave (będzie podpisane). Podłączasz zasilanie kablem typu molex i taśmą 80żyłową jedna część do płyty głównej i środkowe wejście do dysku. Tyle.

Jak ustawić zworkę na dysku na Slave - masz napisane na dysku.

Faktycznie nie zobaczyłem że to dysk ATA - mój błąd.

Może się przydać co prawda tyczy się napędów CD/DVD - poczytaj.Oraz instrukcja do płyty głównej.Po podłączeniu poprawnym dysku załóż na nim partycje i je sformatuj.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

Jak podłączałem na slave to nie idzie. Zrobiłem też tak jak pisał tobi i dalej nic. A jak nie mam odzczytu płyt to co?

Złączono Posta : 22.12.2006 (Pią) 17:14

A może być coś takiego że płytta nie obsługuje dysku???

Płyta obsługuje dysk tylko pewnie go nie sformatowałeś ?

NIe mogę go sformatować skoro nawet mi go nie odczytuje

Złączono Posta : 22.12.2006 (Pią) 17:17

NIe mogę sformatować dysku bo komputer go nie odczytuje

A bios widzi dysk?

Oto chodzi że nie

Złączono Posta : 22.12.2006 (Pią) 17:27

Proszępomóżcie, bo głupio tak wtopić 320 zł

A jak go podłączyłeś?

jak masz napięcie to kabel sygnałowy ma z jednej strony czerwoną linię po stronie i po tej stronie musi być zasilanie.

Podłącz dysk na innej taśmie np. od optycznego.

Podłączałem pod różne szyny i nic. A MA TO COŚ DO TEGO ŻE NIE MAM ODCZYTU PŁYT???

Złączono Posta : 22.12.2006 (Pią) 17:33

Podłączałem pod różne szyny i nic. A ma to coś do tego, że nie mam podłączonego odczytu płyt?

Czytałeś podany link,widać z tego że i napęd DVD nie pracuje - poczytaj ,weź kogoś kto kuma w czym rzecz i róbcie.

Tylko gdzie kogoś takiego znaleźć