Podłączenie dysku sata II i ata

mam problem z podłączeniem tych dysków na ata mam system i nie mogę podłączyć dysku w sata II nie wykrywa saty po podłączeniu …

mam płyte główną gigabyte ga-965p-ds4

A masz włączony kontroler sata w biosie,stery do niego zainstalowane?

Co mówi menadżer urządzeń jeśli chodzi o kontroler sata.

Jaki dysk sata 1 czy 2,jak 2 czy płyta obsługuje sata 2,jak nie wtedy trzeba na dysku przestawić zworkę w tryb zgodności z sata 1.

Poczytaj instrukcję do płyty o sata i podłączeniu dysku sata i ustawieniach biosu.

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GIGABYTE+965P-DS4

niewiem czy obsługuje sata 2 oto dane płyty

Tak

a więc jak to zrobić żeby oba działały :confused:

w biosie mam takie zakładkI na temat sata:

integrated peripherals

sata RAID/AHCI mode [disabled]

sata port0-3 native mode [disabled]

onboard sata/ide device [enabled]

onboard sata/ide ctrl mode [ide]

aha i tak propo zworek to jest jedna wsadzona w dysku

Złączono Posta : 29.12.2006 (Pią) 10:03

pomoże ktoś ??

Złączono Posta : 29.12.2006 (Pią) 10:28

a więc tak pokombinowałem i bios widzi dyski oba ale w windowsie (xp prof sp2) nie wykrywa dysku w sata

Załóż mu partycje i je sformatuj na NTFS z poziomu zarządzania dyskami lub zrób to dodatkowymi programami.

a tak w ogóle to dlaczego gdy chcze założyć partycje w partition magic to z dysku który ma 250 gb moge wykorzystać 238464,8 mb ???

Przyroda. Zawsze tak jest, pisze 250 a realnie jest 230 GB, sam mam dysk teoretycznie 80 GB a rzeczywiście ~75GB.

hmm… założyłem 3 partycje w partition magic (na systemie z dysku ata) jedna 37 gb i dwie po 100 … wszystko działa pięknie na dysku ata… ale gdy zrestartowałem kompa i chciałem zainstalować xpeka pokazuje że mam 100 gb obszaru nie podzielonego… chce utworzyć z tego partycje i wywala błąd i niemoge władować systemu ;/ i instalacja nie idzie dalej …

a więc uruchamiam system z ata i chcę wejść w partition magic i wyskakuje błąd :“init failed error:100 , partition table is bad”

o co chodzi pomoże ktoś ??

ten xpe to ma zintegorwany SP2 od razu?

tak zintegrowany ale martwi mnie mój wcześniejszy post

Podziel na partycje z pod instalatora Windows. Utwórz partycje w NTFS.

nie da się

Złączono Posta : 01.01.2007 (Pon) 15:46

nie da się tak zrobić bo wyskakuje bład

jaki?

nie pamiętam ale nie da się nic zrobić i trzeba restartować kompa (niebieski ekran i jakieś pierdoły wypisane :/)

Złączono Posta : 02.01.2007 (Wto) 19:00

jak myślicie mam iść oddać ten dysk i wymienić czy co ??

to sprawdź ;] Bo wróżki aktualnie na forum nie ma i nie wiemy co z dyskiem może być nie tak.