Podłączenie dysku SSD do starszego laptopa

Cześć.

Mam dosyć starego Acera i chciałbym do niego wsadzić dysk SSD. Obecny jest na SATA I albo II - nie wiem do końca. Czy jak kupię coś takiego: http://www.x-kom.pl/p/189567-dysk-ssd-goodram-60gb-2-5-sata-ssd-c40.html to wystarczy że wyciągnę stary i włożę nowy czy muszę mieć jakieś adaptery/przejściówki?

Drugie pytanko to czy dysk z tego laptopa będę mógł podpiąć do komputera jako magazyn danych czy będę musiał mieć jakieś przejściówki? W komputerze mam złącza ATA i SATA I/II/III.

Jeśli obecny dysk masz SATA to nowy SSD będzie pasował, tylko czy 60 GB to nie za mało? Sam Win 7 zajmie z 15 GB + plik wymiany i 1/3 już nie ma.

Stary dysk do stacjonarnego podepniesz, potrzebny kabel SATA do danych a do zasilania w zależności od złącz zasilacza. Albo masz pasujące albo będzie potrzebna przejściówka Molex - SATA. Możesz też użyć obudowy zewnętrznej ze złączem USB.

Przede wszystkim dysk , który chcesz kupić ma sate 3 czyli max 600MB/s , jesli twój lapek obsługuje sate 2 (300MB/s) albo nie daje boże sate 1 (150MB/s) to z miejsca dysk będzie działał na 50% swoich możliwości , nie wiem czy warto kupować ssd w tym przypadku.

Dzięki za odpowiedzi. Laptop jest tylko do internetu i nic więcej. Sprawdziłem i jest tam Sata II. Mimo to warto chyba zmienić HDD na SSD. Wybrałem najtańszy model w sklepie bo 60GB starczy spokojnie.