Podłączenie dysku taśmami

Jak podłączyć dysk HDD taśmą? Obecnie mam podłączony dysk do ostatniej taśmy IDE, natomiast CD jest do środkowej. Tylko jest taki problem, że jak tak mam podłączone to dysk zwisa na kablach (za krótkie jakby są). Można inaczej podłączyć? Mam jeszcze do podłączenia 2 napędy DVD. Jak można to podłączyć i jak ustawić zworki? Zworki na hdd mam na master, a na CD slave.

Hej,

Albo kup przewód IDE z większymi odstępami, albo przełóż napęd niżej lub dysk wyżej, by zmniejszyć między nimi odległość w obudowie - dla żadnego z urządzeń zwisanie na kablach nie jest dobre…

Czyli jest ustawione dobrze. :slight_smile:

Niestety nie bardzo… Rozumiem, że Twój komputer znajduje się w opisie - jeśli tak, to płyta GA-P35-DS3 posiada tylko jeden port IDE - możliwe więc będzie podłączenie tylko i wyłącznie 2 urządzeń IDE. Oczywiście można to obejść kupując dodatkowy kontroler IDE na złącze PCI - pytanie tylko, czy to opłacalne inwestować w stary rodzaj interfejsu, skoro jest wypierany przez S-ATA, poprzez który - w Twojej płycie głównej - możesz podłączyć 6 dysków/napędów. A w jaki interfejs wyposażone są te dodatkowe 2 napędy DVD - ATA czy S-ATA ??

Tutaj odsyłam do ciekawego artykułu, który porusza ten temat…

Jak Właściwie Podłączyć Urządzenia Ide/ata/pata/atapi?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ten komputer to inny niż w opisie. :slight_smile: Był to stary komputer znajomego. Oddałem już mu go i tak z ciekawości pytam. Nie pamiętam jaka była to dokładnie płyta ale coś AS ROCK. Na płycie były 2 wejścia IDE. Napędy DVD to ATA

Witaj,

Skoro tak, to wszystko co najważniejsze znajdziesz w artykule, który podałem w poście.

Powodzenia,

Dimatheus