Podłączenie dysku twardego

mam takie pytanie. czy jest jakaś możliwość podłączenia drugiego dysku twardego jeżeli komputer posiada plomby?? Oczywiście bez ich zrywania… Czy są może jakieś kable, przejściówki itp.?? Pozdrawiam :slight_smile:

Komputer posiada tą plombe na obudowie? Ja bym ją delikatnie odkleił (jeśli to naklejka) i normalnie zamontował dysk… Jeśli jednak nie masz możliwości otwierania obudowy to pozostaje chyba tylko dysk pod USB…

tak, komputer posiada tą plombe na obudowie. To nie jest mój komp więc niestety akcja z odklejaniem odpada… A zwykłych dsyków ATA lub SATA się nie da jakoś podłączyć???

Tutaj informacja odnośnie braku legalności plomb nakładanych na obudowę przy wymianie tylko kilku podzespołów komputera:

Bierzesz dysk i zanosisz go do serwisu firmy, w którym kupiłeś komputer - mają obowiązek zamontować ci ten dysk bez jakiejkolwiek opłat. Takie uroki zakładania plomb na obudowę komputera, sami sobie szkodzą. Na przyszłość powiedz znajomemu aby nigdy nie kupował całych zestawów komputerowych, których gwarancja jest odgórna na całą puszkę… różne podzespoły mają rożne okresy gwarancyjne, np. moja płyta główna i procesor ma gwarancję na 3 lata - tak więc nie dość, że nie wiesz do końca jakie podzespoły tak naprawdę w tej puszcze siedzą (np. często pamięć RAM jest podawana jako DDR 667 MHz 512 MB, a o producencie ani słowa), to na dodatek tracisz na gwarancji, bo nie spotkałem jeszcze firmy, która na cały zestaw PC dawała by 3 lata gwarancji (na ogół jest to 1 rok).

Kiedyś też słyszałem od serwisantów, że nakładanie plomb na obudowę ma na celu jedynie zabezpieczenie klienta przed niezgodnością towaru z umową, jeśli taka plomba jest na obudowie to mają pewność, że nic nie wyjąłeś i nie podmieniłeś, a gwarancja i tak jest osobna na każdy z podzespołów.

Oczywiście nie tyczy się to komputerów sprzedawanych w hipermarketach… tam jest jedna gwarancja na cały zestaw komputerowy więc sam nie możesz zdjąć tej plomby. Słyszałem, że niektóre serwisy w hipermarketach odsyłają klienta do domu z komputerem dając mu do ręki nową plombę i każą nakleić ją przed kolejną wizytą w serwisie :). Co serwis to inaczej… tak więc lepiej udaj się z tym dyskiem do serwisu i sam ich zapytaj, ewentualnie niech oni Ci go podłączą i wytłumaczą zasady gwarancji.

Albo kupujesz dysk na USB

Narv ma rację

Gdyby się mnie tylko zapytał o radę to bym mu kupno takiego sprzętu odradził :stuck_out_tongue: dzięki wszystkim za pomoc :mrgreen: