Podłączenie dysku z laptopa 2.5 cala do komputera zasilanie

Witam,

Od znajomego otrzymałem ostatnio dysk (Laptopowy,Sata II, 2.5 cala - Toshiby) aby odzyskać dane, z tego co widzę to dysk ten ma inne zasilanie (mniej styków bodajże) i pracuje pod napięciem ~5.0V+, i tutaj moje pytanie by podłączyć dysk potrzebuje przejściówki na zasilanie tak, no ale właśnie nie orientuje się jakiej…

Dysk chcę podpiąc pod stacjonarkę (Sata)

Proszę śmiało pytać jeśli czegoś nie podałem…

nie potrzeba przejściówki, jeśli to sata a twoja płyta główna tez ma sata to podpinasz kabel sygnałowy do płyty głównej i zasilanie sata z zasilacza do dysku, wszystko pasuje, gra i trąbi :smiley:

Swego czasu kupiłem sobie TAKIE coś - da radę podłączyć zarówno stare dyski ATA, jak i najnowsze SATA. W zestawie zasilacz, więc podłączyć można do PC i do laptopa, nie martwiąc się o zasilanie. Dla celów serwisowych takie urządzenie jest niezastąpione. Ale to tylko jak często “manewrujesz dyskami” - jeśli to ma być jednorazowa zabawa, to nie opłaca się.

Tak właśnie myślałem ale kiedy podpinałem dysk w taki sposób ten nie odpowiadał i nie był widoczny w Biosie więc pomyślałem o dodatkowym zasilaniu, więc wychodzi na to że dysk jest fizycznie uszkodzony…

Dziękuje wam obu za pomoc!

Pozdrowienia :wink: