Podłączenie dysku z laptopa do komputera stacjonarnego

Witajcie, 

mojej koleżance popsuł się laptop. Dokładniej - padł układ graficzny w laptopie Samsung Z510. Podobno to problem fabryczny. Teraz jej tego już się nie opłaci naprawiać, a na dysku ma sporo ważnych zdjęc i innych osobistych plików. Poprosiła mnie o pomoc przy zgraniu tych plików. Myślałem nad podłączeniem tego dysku do mojego komputera i przerzuceniem plików, ale nie wiem jak to rozegrać. Nie mam żadnych kabli do niego, żeby go podłączyć. Co bym musiał kupić? Czy wystarczy tymczasowe odłączenie jednego z moich dysków na rzecz tego z laptopa? 

 

Dysk z laptopa: WD Scorpio Blue 320 GB

Moja płyta główna: MSI Z77A-GD55

Dyski 2.5 czy dyski 3. mają standardowe złacze nic nie stoi na przeszkodzie aby ten z laptopa podłączyć jako drugi, wtedy po odpaleniu systemu z podstawowego dysku będziesz mógł sobie spokojnie przekopiować dane.

To zależy jakiej wielkości jest dysk. SATA 3,5 potrzebuje dodatkowego napięcia 12V.

Przecież napisał, że ten dysk pochodzi z laptopa, więc raczej na pewno chodzi tutaj o dysk 2.5 cala.

 

Sprawdź czy masz w zasilaczu taką wolną wtyczkę:

 

I kup taki kabelek sygnałowy SATA:

41gujVdrWtL.SY300.jpg

Tak

 

sata I, sata II i sata III są ze sobą kompatybilne - będzie działać.

Ślicznie dziękuję o konkretne odpowiedzi  :-). Jakbym jeszcze miał jakieś problemy, to się będę odzywał. Teraz muszę po mieście szukać kabla. 

A no tak nie każdy user dp ma takich kabli po naście pod nogami :smiley:

Operacja przeprowadzona, wszystko poszło sprawnie. Niestety, w pobliżu Słupska nie jestem, ale dzięki za chęci.  :slight_smile:

 

Temat w takim razie uznaję za wyczerpany, ogromne dzięki wszystkim za naprowadzenie.