Podłączenie dźwięku do GF 8400GS, w HP DC5750 przez S/PDIF


(Ponki1986) #1

Witam. Posiadam komputer jak w temacie, HP DC 5750 SFF z porocesorem Athlon64 X2 3800+. Włożyłem do niego kartę graficzną nVidia GeForce 8400GS 64bit 512 z HDMI. Karta może słaba przez te 64bity, ale komputera używam głównie do oglądania filmów. Aktualnie podłączyłem go do TV LCD 26' po przez zwykły przewód analogowy DVI >> D-SUB, a dźwięk również analogowo Jackiem 3,5 mm. Ogólnie wszystko działa bardzo dobrze. Ale wciąż nurtuje mnie aby podłączyć wszystko przez HDMI. Grafika posiada dodatkowe gniazdko na sobie w który wpina sie przewód, a drugą stronę następnie w płyte główną do złącza S/PDIF. Jednak moja płyta główna nie posiada takiego złącza. Zato są dwa inne, od zitegrowanego głośnika w obudowie, oraz AUX audio. Moje pytanie co się stanie, gdy spróbuję wpiąć ten kabelek do jednego z powyższych złącz? Zakładam że nie będzie działać to prawidłowo, ponieważ S/PDIF jest cyfrowe, a wymienione przezemnie analogowe. Proszę o weryfikację. Poniżej schemat płyty, P6 i P11 to złącza o których pisałem wyżej.

 

rtppfnwq5a8r.jpg

 

A taki przewód był dołączony do kart graficznej.

3xjfnrem0h69.jpg


(scripter1) #2

A co tu weryfikować, sam sobie odpowiedziałeś.

Co do złącza AUX to jest to złącze wejściowe (a nie wyjście dźwięku) przeznaczone do połączenia analogowo napędu CD/DVD z wbudowaną kartą dźwiękową ale oczywiście jest to standardowe analogowe złącze stereo Audio In i przez odpowiednią przejściówkę można by tam podłączyć dowolne źródłu analogowego dźwięku stereo.

A złącze głośniczka to już zupełnie się nie nadaje bo tam są tylko proste dźwięki systemowe tzw. piknięcia.


(Ponki1986) #3

 

Dziękuję za odpowiedź, wiem że sam sobie odpowiedziałem, ale pewności nie miałem. Jednak w kwestii złącza głośniczka zintegrowanego w obudowie to działa on jak każdy inny wpięty po przez Jack 3.5mm  :-)  A gdybym jednak chciał wykorzystać  HDMI i S/PDIF to zapewne musiał bym dokupić jakąś kartę dźwiękową pod PCI/PCIE ale o niskim profilu. Czy mogę prosić o polecenie takowej, za nie wygórowane pieniądze i oczywiście ze złączem w który będę mógł wpiąć w/w kabelek.