Podłączenie GF 7600 GS Sonic

Jak poprawnie podłączyć GF 7600 GS Sonic aby nie uszkodzić… mój “fachowiec” kumpel podłączał mi kiedyś tą kartę, wentylator na karcie w ogóle nie pracuje, są dwa przewody wychodzace z karty jeden jest podłaczony i neiwiemy co zrobić z drugim (napewno wentylator) a na zasilaczu niema juz miejsca, pozostaje nam odłaczyc stacje CD i zamiast niej podłaczyć ten 2 przewód?

Hej!

Tak. Zapewne nie masz na zasilaczu zasilania na PCI-E, dlatego jest przejściówka, a do tej trzeba dwa molexy podłączyć. Ewentualnie rozgałęźnik na molexy, ale musisz uważać, żeby nie przegiąć na linni 12V, bo zasilacz zjarasz.

Kurde żebym to ja wiedział co to molexy, jak to popodłączać, poprosze jakas krótka instrukcje co i jak :slight_smile: zasilacz mój to FEEL 350W no i jak mam uważac aby nie przegiąć po podłaczeniu? :confused:

Hej!

ten zasilacz to złom - do wymiany. Molexy to wtyczki zasilania (te białem - te samo co podłączasz HDD, napędy). Jak uważać… zwyczajnie nie możesz zbyt dużo sprzętów podłączyć na tych rozdzielaczach, bo przegniesz. Chociaż na tym zasilaczu to podłączenie bez rozdzielaczy to już ryzyko.

Przeciez nie dawno co kupowałem ten zasilacz :confused: nie bede co 2 miesiace kupował nowego :confused: w sklepie mówili że zasilacz ten jest ok… kupie te molexy wiec bo nie moge podłaczyc tego kabelka zamiast CD ??? jest mi nie potrzebne…

Hej!

To podłącz sobie zamiast CD, jak nie jest Ci potrzebne. Ten zasilacz to złom i w sklepie wciskali Ci kit!

Poczytaj sobie temat o zasilaczach na tym forum… FEEL jest na czarnej liście.

ps. zasilacz trzeba kupić raz, ale dobry.

Kurde nie mieli wtedy innych a ja potrzebowałem szybko bo spaliłem poprzedni… kiedyś koledzy z podobnego forum proponowali mi Fortron’y i coś tam jeszcze, teraz i tak bede musiał kupić nową płytę AS Rocka multi oraz procesor dwurdzeniowy wiec pomysle wtedy i o nowym zasilaczu… jak podłacze karte dam znać co i jak… mam nadzieje że to bezpieczne…

Średnio bezpieczne… mam nadzieję, że Ci karty nie spali. (i przy okazji RAMU, procka i HDD, no i MoBo :))

no fajnie to ja tego nie ruszam, wole żyć z wszystkim bez wentylatora…

Hej!

Ale bez wentyla możesz z kolei spalić kartę jeśli się zbytnio zgrzeje… kontroluj temperaturę.

podłaczyłem ten drugi kabel zamiast cd… wentylator dalej stoi…

Hej!

Zobacz czy nic go nie blokuje. Zobacz czy wentulator jest podłączony - powinien być wpięty do karty. Zobacz, czy lekko sie kręci (czy nie stawia oporu) - może trzeba nasmarować?

Karta jest w 100% sprawna?

karta jest sprawna skoro do dzisiaj gry na niej działają normalnie… wiatrak nie chodzi, nic go nie blokuje i jest podpięty… próbowałem wyciagnac w ogóle karte cała ale nie moge :confused: jedna strona sie podnosiła a druga za cholere, nie bede robił na siłe, moze kumpel to wyciągnie… ale co to ma do rzeczy heh, wiatrak nie chodzi i niewiem dlaczego…

Jeśli karta jest sprawna to wygląda na to, że wiatrak padł… zakładając, że nie jest to wina zasilania, czego wykluczyć nie można.

Nie wiem jak Ci jeszcze pomóc na odległość :confused:

no nic, dzieki mimo wszystko :confused: