Podłączenie głośników 5.1 Creative do płyty AsRock H510M

Jak zwykle zwracam się do bardziej zaawansowanych kolegów w temacie informatycznym. Kupiłem płytę głównąH510M i problem z dołączeniem głośników Creative 5.1 na Windowsie 10 nie widziałem problemów a tu kaplica!!

Opisz problem.

W ogóle nie ma możliwości konfiguracji jest tylko jedna możliwość prawy i lewy głośnik

Może je źle wykryło: jako zestaw 2 głośników bez przednich i basów.

Sprawdź w ustawieniach audio czy da się je przestawić na tryb 5.1 z prawdopodobnego 2.x.

Właśnie że tej opcji BRAK!!

Jaki to dokładnie model płyty? Jakiego producenta?

Przyjacielu na wstępie napisałem że to płyta ASRock 510M

Nie ma wcześniej informacji ani o producencie płyty ani jej dokładnego modelu, jest jedynie oznaczenie chipsetu i wersji rozmiarowej płyty - stąd moje pytanie.

Czy w menadżerze dźwięku systemowym (Panel Sterowania → Dźwięk → Głośniki → Konfiguruj → 5.1 Surround) lub dedykowanym panelu audio typ głośników ustawiłeś na 5.1? Sprawdzałeś czy grają wszystkie głośniki odtwarzając materiał audio/wideo ze ścieżką dźwiękową 5.1 czy materiał stereo?

Nic takiego nie mam Jedynie co istnieje to audio Asus bo taki mam monitor i Realtek nic więcej już dwa razy instalowałem system i ciągle brak. Jak czytam w instrukcji tej płyty czyli ASRock są zamontowane sterowniki do automatycznej instalacji. Nawet po zainstalowaniu systemy nie muszę się logować do swojej sieci! ot wymyślili.

„Tu” to znaczy gdzie? Windows 11? 7? 10? Linux? Pisz precyzyjniej.

Upewnij się że podłączasz głośniki do odpowiednich złączy - na twojej płycie są tylko 3 wejścia: mikrofonowe, wejście liniowe i głośników przednich.

W panelu sterowania Realteka musisz zmienić ustawienie odpowiadające za tryb działania wejścia mikrofonowego i wejścia liniowego. Najczęściej wystarczy po prostu wybrać z listy konfigurację 6-cio głośnikową.

https://www.asrock.com/support/faq.pl.asp?id=226

Sterujesz z panelu instalowanego że sklepu M$. REALTEK Audio Manager albo podobnie. Sam się powinien zainstalować (zobacz czy w zaawansowanych pod aktualizacjami, nie widnieją jakieś sterowniki).

Aplikacja jet z tych dodatków, podobnie jak inne drobne programy że sklepu, np. aplikacja aparat.

Zrobione, ściągnąłem Realtek Audio Console i śmiga! ! dzięki , temat do zamknięcia…