Podłączenie głośników 5.1 Creative


(!GrOcAL!) #1

Mam problem z podłączeniem głośników 5.1 Creative. Kartę dźwiękowa mam zintegrowaną z płytą Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H. gdy podłącze głośniki gra tylko subwoofer i 2 głośniki. Mam Windowsa 7. Sterowniki do Realtek'a wgrałem - jak przez program sprawdzam to wszystkie graja jak włącze muzykę to tylko 2+1....


(kamil_w) #2

UŻYJ FUNKCJI SZUKAJ! !!


(SilberPunkt) #3

Zapewne muzykę jaką odtwarzasz masz w formacie 5.1? :lol:

:roll:


(Hjustyn) #4

Bezsensu, nie będziesz i tak miał 5cio kanałowego dźwięku bo karta takiej nie obsłuży, co najwyżej będzie ci grały głośniki stereo. Ja radziłbym dokonać zakupu Creative Soundblaster XFI karty dźwiękowej zewnętrznej to będzie miało jakiś sens.


(!GrOcAL!) #5

http://www.agito.pl/plyty-glowne/gigaby ... 59733.html tu jest info ze dźwiękowa jest 8 kanałowa.

Proszę o pomoc.


(Pharun) #6

W ustawieniach karty REALTEK jest taka funkcja jak WYPEŁNIANIE GŁOŚNIKA - jak ją zaznaczysz to muzyka mp3 które jest normalnie stereo zostanie odtworzona we wszystkich głośnikach chociaż efektu surround nie uzyskasz - po prostu będą grały wszystkie głośniki. Koledzy wyżej mają rację - ten temat był wiele razy poruszany na forum - ja sam odpowiadałem na to pytanie już z 3-4 razy więc czasem warto poszukać na forum gotowych rozwiązań...


(!GrOcAL!) #7

Pharun nie mam takiej-> http://img84.imageshack.us/i/goosni.png/.


(Kfirszt) #8

Spróbuj zainstalować AC3 Filter (jest na DP). Ten kodek potrafi rozbić dźwięk stereo na multichannel, może pomóc. Normalnie nie odegrasz plików audio stereo na większej liczbie głośników bo po prostu nie ma zakodowanego sygnału dla głośników surround. Filmy DVD z dźwiękiem AC3 będą się odtwarzać na wszystkich głośnikach. Hjustyn - ta płyta ma zintegrowaną kartę Realtek HD Audio (8 kanałów) więc spokojnie poradzi sobie z zestawem Creative 5.1. Jak już masz pisać porady to przynajmniej wiedz o czym piszesz.


(!GrOcAL!) #9

Niestety AC3 Filter nie pomógł.


(kamil_w) #10

A możesz mi powiedzieć czemu domyślnym urządzeniem audio jest u ciebie digital input, a nie głośniki?


(!GrOcAL!) #11

Kamil - Wyłączyłem ale to nie pomogło


(igrek) #12

Zmień w tym menedżerze realtek hd audio konfigurację głośników na 5.1 i będzie grać w winampie się nic nie zmienia. Też mam 5.1 na zintegrowanej i grają wszystkie

uustawienia.jpg


(!GrOcAL!) #13

(igrek) #14

W winampie mam tak jeszcze ustawione. Do tego kodeki real alternative i k-lite mega codecs pack i wszystko gra

winamp0.jpg


(!GrOcAL!) #15

Też nie pomaga....


(kamil_w) #16

Ustawienia powinny wyglądać tak:

http://dl.dropbox.com/u/5730855/Obrazy/ ... ealtek.png

A jak nie możesz sobie poradzić z konfiguracją sterowników, to zainstaluj sobie JetAudio i korzystaj z niego. Posiada on wbudowaną obsługę miksowania dźwięku do systemu przestrzennego.


(!GrOcAL!) #17

http://img84.imageshack.us/i/goosni.png/ - tak u mnie wygląda - nie mogę pary tylnej zaznaczyć i nie mam opcji wypełnienie głośnika.


(kamil_w) #18
  1. Na załączonym obrazku masz ustawione domyślne urządzenie Digital Input. Przejdź do głośników i kliknij w "ustaw urządzenie domyślne"

  2. Spróbuj powpinać wtyczki do innych gniazdek.

  3. Może zainstalowałeś złe sterowniki? ;| Z tego co widzę na zrzucie ekranu to widnieje u ciebie logo Gigabyte'a. Odinstaluj te sterowniki i zainstaluj sterowniki od Realtek'a.

Prawda jest taka, że ta zintegrowana karta dźwiękowa to syf. Warto wydać parę groszy na choćby najtańszą kartę od Creative'a (choć trzeba patrzeć czy dodane są sterowniki pod Windows 7 i jakie, bo te, które są dostępne na stronie Creative'a mają tylko jedną zaletę - działają, ale o żadnej szerszej konfiguracji nie ma mowy).


(!GrOcAL!) #19

Płyta główna jest tej firmy dlatego jest to logo. Sterowniki są od Realteka. Najnowsze. Zmieniłem na głośniki zero rezultatu...


(kamil_w) #20

Ściągałeś ze strony realteka? Ja mam płytę od Abita, ale nie mam w panelu sterowania dźwiękiem logo tej firmy.