Podłączenie głośników 5.1

cześć.Mam problem z głośnikami Tracer Solar 5.1.Posiadam karte C-media 8768 7.1 Channel. <-- http://www.komplett.se/img/p/400/347057.jpg

Podłączylem je wedlug schematu(chociaż nie wiem).Wszystko gra ale na programie Xear3D najnowszym do tej karty jak klikam na glosnik w celu sprawdzenia to na center grają wszystkie na left lewy przód i tył a na prawym prawy przód i tył.Chciałem uzyskac efekt sorround 5.1 bo moja karta obsługuje 7.1 ale coś to podłączenie nie jest chyba do końca ok.To jest sterownik specjalny orginalny na plycie cd w których mozna bylo właczyc i wylczyc porty dzwieku ktore sie chce tak jak na obrazku po lewej na dole. http://www.cmedia.com.tw/img/cpl_8768_nodolby.jpg ale posiadam windowsa 7 i najnowsze tylko pasują.

Ktoś wie jak to podłaczyc.

To schemat subwoofera

b7230f8020b527f6.jpg

Prosze o pomoc.

Tak z ciekawości , a do czego służy przełącznik na środku zdjęcia i czy aby nie powinien być ustawiony na 1 od góry?

Nie rozumiem. Skoro głośniki są 5.1 to dlaczego masz na Input 8 gniazd?

Jak chcesz uzyskać 5.1 to nie podłączaj nic pod SR i SL.

http://b2b.megabajt.com.pl/Pictures/TRA … _08121.pdf

Tylko tego manuala tracera znalazłem w 5.1 (czytelnego)

ok.Mam. rzeczywiscie tak jak mowil kolega wyżej trzeba bylo wypiąc kabel z aux i dac na te 6 chinch i na tym przycisku dac samo ac3 i mam efekt teraz 5.1

dzięki wielkie

pozdrawiam

Dodane 02.08.2009 (N) 17:06

kurde.Własnie ze jednak to nie do konca hula. Dalem na AC3 i te wszystkie kable chinch podlaczylem tam.Klikam na programie lewy tyl to gra potem prawy tyl tez i reszta oprócz “srodkowego” ma takie chromoczenie. jakby nie podlaczone jest tak jak powinno.

Tam na tym przelaczniku są 3 funkcje. 1.AC3 , STER (stereo) , SURR (surround) na tym ostanim jest dopiero echo ale na programie klikem teraz tyl lewy i nie gra prawy tyl szelesci ale przy muzyce wszystkie grają. i kabel jeden główny FRONT (zielony) musi byc na AUX to wtedy jest surround.Ta moja karta ma rozne wejscia zastanaiwalem sie nawet czy zamiast FRONT OUT dac na SURROUND OUT i grały tylko tylnie a przednie szelescily.

Tyle zachodu z zestawem komputerowym 5.1.Producent dal taką instrukcje jak do zegarka elektrycznego. Wszystko malutkie i nic nie widac.

Czyli miałem ciut racji :smiley:

Wg tego co tu napisano wnioskuję że sprawa wygląda następująco:

do zestawu głośnikowego można na raz podpiąć 2 źródła - komputer5.1**(FR,FL,SR,SL, SUB,CEN)** + mp3**(R,L)**, do tego właśnie służy ten przełącznik (AC3 , STER (stereo) , SURR). Dwie ostatnie funkcje służą przy podłączeniu MP3, (ster - głośniki grają wtedy w 2.1 , surr - jakiś układ w środku przerabia dźwięk stereo tak aby grały wszystkie głośniki. Podłączenie komputera w teorii:

FR,FL - zielony

SR,SL - czarny

SU,CE - pomarańczowy

Przełącznik na AC3

Reszta to prawidłowe ustawienie sterowników (jest z tym zawsze dużo zabawy)

Ps jeżeli chcesz przetestować dźwięk to znajdź i ściągnij ten plik

AC3 Dolby Digital 5.1 Sound Test.avi

no tak zrobilem i dziala.Ten program pokazuje i slysze tyl przod ale srodek trzeszczy tzn.srodkowy glosnik trzeszczy i w winampie i innych programach “odtwarzaczach” nie działają tylnie.a Jak dam na sterownik dzwieku i klikne srodkowy slysze idealnie i wszyskie tez.Ale w winampie i innych odtwarzaczach jest caly czas tylko lewa i prawa srodek trzeszczy tyl nie gra.W Dzwiekach windows mam ustawione 5.1 i na tescie tez grają wszystkie.Tylko winamp i odtwarzacze. Dajcie jakis opis rozwiazania.

A tak za marginesem dziś bedzie gwałtowna i nad całą polską ostania burza.Tam uwazajcie hehe :slight_smile:

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Masz przestawiony sub z centralnym, wskazuje na to fakt że podczas słuchania muzyki trzeszczy ci środkowy. Zamiast niego powinno być słychać subwoofer.

A to że słyszysz tylko przód przy słuchaniu Winampa, no cóż, tak właśnie być powinno. Słuchasz utworów STEREO więc powinieneś odsłuchiwać ich w stereo. Puść jakiś film DVD 5.1 a usłyszysz wszystkie głośniki.

Oczywiście możesz ściągnąć plugin lub odpowiednią wersję Winampa i wtedy będziesz słyszał muzykę we wszystkich kolumienkach ale napewno nie będzie to prawdziwe 5.1.

Ale na zdjeciu jest Biały-subwoofer , Czerwony - centralny.Jak przestawic. To mowisz ze w Winampie nie otslucham dzwieku 5.1 ?. A jaki pluign musze miec ?

Na tej stronce masz wszystko opisane; http://forums.winamp.com/showthread.php?threadid=66049

dobra.Zrobione.Działa przy filmach i muzyce 5.1

kiedyś używałem Głosników 2.1 i miałem SRS SandBox a teraz zainstalowalem ponownie na sterach Windowsa dalem C-MediaSRSAudio WDM i na SRS-ie klikłem 5.1 Surround i Circle Surround II i działąją wszystkie czysciutko :smiley:

pozdro