Podłączenie głośników kina domowego do DVD lub TV

Posiadam stare kino domowe, w którym spalił się laser, ale używam go w charakterze wzmacniacza, bo głośniki są sprawne. Zawsze podłączałem kino do TV (żeby oglądać film z TV z głośnikami) za pomocą kabli chinch/ RCA, ewentualnie podłączałem kino do działającego odtwarzacza DVD. Teraz mam większy telewizor i źle się ogląda film na RCA. Ani kino ani DVD nie mają złącz HDMI. Chciałem żeby dźwięk z telewizora “szedł” do kina domowego oraz w drugim przypadku, żeby dźwięk z DVD “szedł” do kina. Telewizor, DVD i kino posiadają złącze typu coxial, takie pomarańczowe. Nie wiem niestety jakim kablem mogę połączyć te urządzenia oraz jak ustawić żeby dźwięk “biegł” w właściwym kierunku? Czy mogę wykorzystać jeden przewód kabla RCA czy mam kupić jakiś specjalny? Chciałem też ograniczyć okablowanie.

To zależy czy w sprzęcie masz wejścia czy wyjścia. W DVD ma być to wyjście, podobnie w kinie.

Załóżmy że coxial w  TV też jest “wyjściem”. Podłączam białego chincha mono do coxial w telewizorze i do wejścia RCA w kinie, względnie podłączam tak zamiast telewizora DVD, a obraz puszczam scartem lub hdmi. Dobrze kombinuje?

Podaj jeszcze modele sprzętu, zobacze jakie dokładnie mają wejścia/wyjścia.