Podłączenie głośników z kina domowego do komputera

Witam.

Będziesz potrzebował do tego kupić odpowiedni wzmacniacz.

Jakie są parametry głośników (moc, impedancja) i jaki byś miał na to budżet?

Oryginalnego wzmacniacza z kina domowego nie mam, ale w piwnicy mam jakiś stary ze starych niedziałających głośników, może będzie, tylko musiałbym go poszukać, ale jest na pewno. Jeśli ten duży głośnik jest konieczny, to właśnie go znalazłem. Parametry głośników:

 

Duży głośnik:

Impedance: 8Ω

Max. Power: 140W(Program)

 

Małe głośniki:

Impedance: 6Ω

Max. Power: 60W(Program)

 

Budżet nie wiem, może 100 zł.

  1. Kup np. taki wzmak

http://allegro.pl/zadbany-amplituner-unitra-aida-aws-103-okazja-i4317723029.html

do tego kabelek

http://allegro.pl/k15-kabel-jack-3-5-din-5pin-1-2m-amplituner-aux-i4317992170.html

 2x wtyczki do głośników

http://allegro.pl/wtyk-glosnikowy-lutowany-radmor-diora-unitra-i4242303956.html

oraz 2 ohm’owy rezystor (który kupisz w każdym sklepie z częściami elektronicznymi ),który podłączysz w szereg (na jednej żyle żeby sie impedancja zgadzała) na tym głośniku co ma 6 ohm

Wpinasz DIN do gniazda ,ustawiasz AUX( chyba tak jest) na wzmacniaczu , Jack’a wpinasz w płytę z napisem LINE OUT ,lutujesz wtyki do kabelków głośnikowych i wtykasz w gniazda głośnikowe i gitara powinno grać :-D 

Nie potrzeba żadnego rezystora (tylko straty będą na nim). 

AIDA bez problemu będzie działać z głośnikami 6 Ohmowymi.

 

Jak nie będzie przesadzał z mocą  wszystko będzie OK.

Rozbawiłeś mnie :wink:

Ma kupić obojętnie jaki rezystor 2om? Taki malutki też według Ciebie może być?

Słyszałeś o czymś takim jak moc strat? Wiesz jaka moc wydzieli się na tym rezystorze?

Rezystor jest zbędny (tak jak napisał fiesta) jeśli nie będzie przesadzał z głośnością oraz dlatego, że rezystancja zwykyłch/tanich kabli głośnikowych często przekracza te “wymagane” 2 omy.

Znalazłem ten wzmacniacz, co w piwnicy leżał. Jakby był to by było dobrze, bo szczerze mówiąc im mniej wydam, tym lepiej. Wzmacniacz to Unitra ŁZR PW 3015. Znalazłem dane techniczne w internecie:

  • Znamionowa moc wyjściowa przy Robc=2x8 Ω: 2x15 W
  • Znamionowa moc wyjściowa /muzyczna przy Robc=2x8 Ω: 2x20 W
  • Współczynnik zawartości harmonicznych: ≤1%
  • Pasmo przenoszenia /+0-3 dB/: 30÷30000 Hz
  • Stosunek sygnał/zakłócenia:

Pewnie że będzie  :)

Mam taki wzmacniacz, szczyt szczytów to to nie jest, ale do głośniczków od kina na pewno da radę, zwłaszcza jeżeli już taki posiadasz.

Nie powinno się nic stać, głośniki mają 6Ohm a ten wzmacniacz ma 8Ohm.Generalnie nie powinno się podłączać w taki sposób i raczej nie grałbym tym wzmacniaczem na jego 100% mocy.

Dobra, działa. Wzmacniacz miałem, kabel do wzmacniacza miałem, 2 wtyki głośnikowe miałem (stare głośniki od tego wzmacniacza były przez nie podłączone). Wystarczyło kable od tych głośników z kina domowego tylko wpiąć w te wtyki, żadnego lutowania. Rezystora już nie podłączałem (tak, jak mówiliście). Był efekt echa, myślałem, że nic się z tym nie da zrobić, ale w komputerze dało się wyłączyć. Dzięki wielkie wszystkim za pomoc.