Podłączenie internetu osiedlowego do TP-Link TL-WR543G


(Zakael666) #1

Witam kupiłem router TP-Link TL-WR543G mam internet osiedlowy na samą wtyczkę rj45 bez modemu (czy muszę go kupic z tego co czytałem to nie ale mogę sie mylic) po podłaczeniu kabli(do niebieskiego kabel od internetu do żoltego kabel od komputera) i sprawdzeniu czy jest ustawione  obtain ip address automatically (było juz właczone) wpisałem w operze link do konfiguracji http://192.168.1.1 ale pokazało siłę page not found no internet access ikonka przy zegarze po podłaczeniu routra byla normalna chwile po tak z 30-40s pojawił sie przy niej żolty trójkat z wykrzyknikiem dodam że postepowałem zgodnie z instrukcją dołaczona do routera 

 

Proszę o pomoc


(ADR1991) #2

A jakie adresy Ci przydziela serwer DHCP? Spróbuj też zresetować router do ustawień fabrycznych.


(Dimatheus) #3

zakael666 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy.

Dodatkowo na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować swój post. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(KAZDAN63) #4

Spróbuj : 192.168. 0.1 lub 192.168 . 0.254 (błędy drukarskie się zdarzają np. TP-LINK TL-MR3220) .

Nie zapomnij o sklonowaniu MAC-a .


(Zakael666) #5

ADR1991 dzięki wielkie reset pomógł mogę się już zalogować.

Czy może ktoś podać zalecane ustawienia pod sieć osiedlową albo przekierować mnie do odpowiedniej strony? 


(struart) #6

Każda sieć ma swoje, ale jeżeli bez routera jedyne co robisz by mieć internet to wpięcie kabla. To jedyne co musisz zrobić to sklonować MAC adres karty sieciowej z kompa w routerze w menu Network > Clone MAC.


(roobal) #7

Może to Ci się przyda :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t363862/ Poradnik pisany w oparciu między innymi na tym routerze (mam taki sam). Jedyne co Ci pozostaje, to zabezpieczyć WiFi i ewentualnie zmienić adresację :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/roobal/Dodatkowy-sposob-ograniczenia-dostepu-do-sieci-LAN,29501.html

Gdybyś zmieniał adresację na z inną długością maski lub na adres klasy innej, niż C, to musisz wyłączyć na routerze firewall, bo niektóre strony nie będą Ci się ładowały. Widocznie w oprogramowaniu jest jakiś błąd. Zresztą ten firewall i tak jakiś porządny nie jest.


(Zakael666) #8

Dziękuję Wszystkim za pomoc router działa bez problemów  :slight_smile:

Od siebie dodam żeby resetować kupiony używany router (allegro) oszczędzicie sobie trochę czasu  :stuck_out_tongue:

Temat do zamknięcia