Podłączenie internetu osiedlowego do TP-Link TL-WR543G

Witam kupiłem router TP-Link TL-WR543G mam internet osiedlowy na samą wtyczkę rj45 bez modemu (czy muszę go kupic z tego co czytałem to nie ale mogę sie mylic) po podłaczeniu kabli(do niebieskiego kabel od internetu do żoltego kabel od komputera) i sprawdzeniu czy jest ustawione  obtain ip address automatically (było juz właczone) wpisałem w operze link do konfiguracji http://192.168.1.1 ale pokazało siłę page not found no internet access ikonka przy zegarze po podłaczeniu routra byla normalna chwile po tak z 30-40s pojawił sie przy niej żolty trójkat z wykrzyknikiem dodam że postepowałem zgodnie z instrukcją dołaczona do routera 

 

Proszę o pomoc

A jakie adresy Ci przydziela serwer DHCP? Spróbuj też zresetować router do ustawień fabrycznych.

zakael666 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy.

Dodatkowo na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować swój post. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Spróbuj : 192.168. 0.1 lub 192.168 . 0.254 (błędy drukarskie się zdarzają np. TP-LINK TL-MR3220) .

Nie zapomnij o sklonowaniu MAC-a .

ADR1991 dzięki wielkie reset pomógł mogę się już zalogować.

Czy może ktoś podać zalecane ustawienia pod sieć osiedlową albo przekierować mnie do odpowiedniej strony? 

Każda sieć ma swoje, ale jeżeli bez routera jedyne co robisz by mieć internet to wpięcie kabla. To jedyne co musisz zrobić to sklonować MAC adres karty sieciowej z kompa w routerze w menu Network > Clone MAC.

Może to Ci się przyda :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t363862/ Poradnik pisany w oparciu między innymi na tym routerze (mam taki sam). Jedyne co Ci pozostaje, to zabezpieczyć WiFi i ewentualnie zmienić adresację :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/roobal/Dodatkowy-sposob-ograniczenia-dostepu-do-sieci-LAN,29501.html

Gdybyś zmieniał adresację na z inną długością maski lub na adres klasy innej, niż C, to musisz wyłączyć na routerze firewall, bo niektóre strony nie będą Ci się ładowały. Widocznie w oprogramowaniu jest jakiś błąd. Zresztą ten firewall i tak jakiś porządny nie jest.

Dziękuję Wszystkim za pomoc router działa bez problemów  :slight_smile:

Od siebie dodam żeby resetować kupiony używany router (allegro) oszczędzicie sobie trochę czasu  :stuck_out_tongue:

Temat do zamknięcia