Podłączenie kabelków z pinami na płycie głównej

Witam! Muszę pilnie się dowiedzieć jak podpiąć kabelki do tego:

gniazdo.th.png

Fota w realu:

totozlacze.th.jpg

Kabelki mam z kolei takie:

dsc00058ve.th.jpg

W instrukcji jest pięknie opisane co gdzie podpiąć, ale nie wiem, który kabelek to plus, a który minus. Kabelki mam połączone plastikiem po 2. Są tam między innymi POWER SW, HDD LED, czy RESET SW. Problem właśnie jest z tymi kabelkami. Jeden zawsze jest biały, a drugi ma różne kolory. Który minus, a który plus? Z tego co czytałem, to biały powinien być plus, a ten drugi minus.

Na tym 3-cim zdjęciu pod jedną blaszką będzie taki mały, wypukły trójkąt. To jest +

Jak będziesz podłączał to tak, żeby napisy "Power SW’, “Reset SW” były skierowane w dół.

A jak nie ma, to zastosuj metodę “prób i błędów”

jasiu87 , widzę ten trójkąt. Ale tu nie może być metody prób i błędów, bo komp mi się spali.

Dodane 06.01.2011 (Cz) 19:06

A trójkąt to na pewno plus? Zauważyłem, że idzie zawsze po stronie kabli kolorowych, a nie białych.

RESET SW i POWER SW - bez znaczenia.

HDD LED i POWER LED - jak źle podłączysz odwrotnie to nie będzie świecić odpowiednia dioda i tyle - jeśli po odpaleniu nie zaświeci to wyłącz kompa i odwróć wtyczkę.

@jasiu87 a jak mój komputer leży płasko to jak mam wetknąć? Też w dół? :twisted:

:roll:

Dodane 06.01.2011 (Cz) 19:25

P.S.

Na jakiej podstawie wysnułeś ten wniosek, że spalisz kompa? :lol:

To był skrót myślowy :smiley:

Przecież jak podłącze plus do minusa i minus do plusa, to coś się schrzanić musi.

A wiesz co w ogóle podłączasz?

POWER SW i RESET SW to zwykłe astabilne wyłączniki - zwierają styki - co może się stać jak podepniesz odwrotnie?

POWER LED i HDD LED to zwykłe diody - świeca jak podłączysz je zgodnie z polaryzacją a nie świecą jak podłączysz je odwrotnie.

NIC nie zepsujesz pod warunkiem, że wpinasz odpowiednie wtyczki we właściwe piny.

:roll: