Podłączenie kabelków zasilania do płyty głównej

witajcie,

mam problem z podłączeniem kabelków od zasilania, przycisku RESET i diody LEd do płyty głównej… :?

jakoś kolorystycznie ,czy nazwami nie pasuje całkowicie do reszty. :?

a w instrukcji płyty głównej nie zawarto opisu jak to podłączyć. :?

model płyty głównej: MSI K8MM3

podpisy kabelków: MIC IN x2, L OUT, L IN, R IN, R OUT, GND x2.

podpisy kabelków 2: GND x2, 1 - d, 1 + D, VCC, 2 + D, 2 - D.

podpisy wtyków: o , GND x2, 3+ , 1+, 3- , 1- , VCC x2

popisy wtyków #2: o , GND x2, 7 + , 5+ , 7- , 5- , VCC

opisuje ten temat tak szczegółowo, bo zależy mi na szybkim podłączeniu tych kabelków. :wink:

zresztą nie tylko mi, bo siostrze też, bo użytkuję Jej PC. :stuck_out_tongue_winking_eye:

dziękuje Pomocnym ludziom i pozdrawiam serdecznie! :slight_smile:

post-84654-13856534108721_thumb.jpg

Cześć, jeśli masz oryginalny manual do tej płyty to podłączenie HDD LED, power LED, RESET button, POWER button opisane jest w sekcji 2-17 (chodzi o wyprowadzenia na płycie głównej oznaczone jako JFP1 i JFP2), jeśli nie to ściągnij KLIK, to co podajesz to wyprowadzenia wyjścia i wejścia dźwięku na przedni panel + mikrofon, SPDIF Out i IrDA (opisane w sekcjach 2-18 i dalej).

Faktycznie… manual milczy na ten temat… :o

Kabelki z obudowy jakie opisałeś to w kolejności: Front Panel Audio (czyli wyjście słuchawek i mikrofonu z przodu obudowy) oraz Front Panel USB (czyli wyjście USB z przodu obudowy).

Jeśli prawidłowo podłączyłeś kabelki POWER SWITCH (przycisk POWER - komputer można włączyć), RESET SWITCH (przycisk RESET - komputer można zresetować), POWER LED (pali się dioda zasilania), HDD LED (miga dioda pracy dysku twardego) to wymienione przez Ciebie kabelki nie są niezbędne do działania komputera.

Jeśli jednak bardzo zależy Ci na ich podłączeniu to musisz zrobić lepsze foto, bo na tym nic nie widać… :wink:

:roll:

kocoteQ ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. TEMAT POMOCNY

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

ściągając przedni panel, dochodzę do wniosku, że kabelki od zasilania, resetowania i diody LED są podpięte w dobre miejsce, lecz ciągle ten cholerny komputer nie chce się uruchomić…

dociskałem wszystkie kabelki w środku, włożyłem pamięć RAM w inną kieszeń i zero efektów - komputer dalej milczy.

nie wiem, co jest grane. :?

ten komputer jeszcze nie dawno w naprawie i miałem wymienianą płytę główną. :?

a co mogło teraz się popsuć?! :?

Przejedź śrubokrętem po każdej parze pinów i powinieneś znaleźć te, które są odpowiedzialne za włączenie kompa.

Opis kabli powinien być w instrukcji od “OBUDOWY”.

Można sprawdzić omomierzem , przy wciśniętych przyciskach

Po pierwsze, czy włącznik z tyłu zasilacza jest włączony? Po drugie, czy na płycie pali się jakakolwiek dioda lub świeci się mysz optyczna, cokolwiek co by pozwoliło sprawdzić, że do płyty dopływa zasilanie? Po trzecie, sprawdź czy wentylator od procesora jest podłączony do odpowiedniego gniazda na płycie.

Odłącz kabelek od przycisku POWER od płyty i połącz na chwilę śrubokrętem piny, do których ten kabel powinien być podłączony (może przycisk poszedł). Ewentualnie podmień kabelki POWER oraz RESET i spróbuj włączyć komputer przyciskiem RESET.

Możesz też sprawdzić, czy działa zasilacz. Odłącz wtyczki od płyty głównej (20/24 pinową), weź spinacz biurowy, i połącz nim kabelek zielony w tej wtyczce z dowolnym kablem czarnym. Zasilacz powinien się włączyć.

Ku przestrodze: UWAGA NA ZWARCIA.