Podłączenie kabla HDMI powoduje crash systemu

Witam

Mam problem z HDMI. Dziękuje za posty czy to aby na pewno to, że to na pewno nie to itp, zrobiłem 3 formaty żeby to potwierdzić. Wszystko jest fajnie póki nie podłącze kabla HDMI. Po podłączeniu kabla HDMI procesy zaczynają pochłaniać cały procesor, nawet teraz gdy to piszę Opera zabiera 25% procesora. Wykonałem 3 formaty i za każdym po podłączeniu kabla system zaczyna się sypać. Na świeżym systemie wszystko działa jak ta lala, wykonywane różne dziwne rzeczy, testy, uruchamianie 1000 programów i nic. Ale po podłączeniu kabla mój system nadaje się tylko do formata. Nie pomagają restarty i odłączenie kabla HDMI. System po restarcie i z odłączonym kablem HDMI nadal się sypie. Nie dzieje się to ciągle tylko jak uruchomię coś np. grę. Dźwięk się po pewnym czasie zaczyna ciąć (glitch) i prawie zawiesza system. Mówię prawie bo jeśli poczekam 10 minut to się dostanę do menadżera zadań i jak mi się uda zabić audiodg.exe i aplikację to się odwiesza ale nadaje się tylko do restartu.

Procesy które zjadają procesor to:

Explorer.exe

services.exe

System

Audiodg.exe

svchost.exe

Nawet taskmgr.exe po włączeniu zjada 25% procesora. Czy wie ktoś o co tutaj może chodzić?

System Windows 7 professional x64

Gdzieś już słyszałem o problemie z Audiodg.exe. Prawdopodobie jest jakaś poprawka na to. Wrzuć do wyszukiwarki Audiodg.exe a zobaczysz, że jest dużo informacji na ten temat.

Zobacz tutaj: http://support.microsoft.com/kb/981013/pl i tutaj: http://support.microsoft.com/hotfix/KBH … 13&kbln=pl

Szukałem, zawsze najpierw szukam zanim tutaj zajrzę. Co strona to dają inne rady.

audiodg.exe to serwer sesji dźwięku system Windows 7. Wiec problem tkwi w sterowniku dźwięku (uwaga!) karty graficznej. Tak, nie pomyliłem się. Karty z HDMI maja własny kodek dźwięku używany do transmisji dźwięku po HDMI.

Podaj jaka to karta to może się coś poradzi

Już to rozważałem. W trakcie instalacji sterowników do grafiki instaluje mi się sterownik od HDMI. Grafika to Radeon 5650. Jednak szkoda mi czasu na testy z tym sterownikiem bo jeśli coś nie pójdzie to czeka mnie kolejny format :wink: