Podłączenie kabla od internetu z komputera do laptopa

Jak w nazwie tematu, z racji tego iż padł mi komputer. CHciałbym używać internetu od komputera w laptopie, lecz po przepiięciu kabla do laptopa nie wyszukuje internetu. Jak temu zaradzic ? POsiadam taką paczke ( nie wiem jak to sie fachowo nazywa, ale nie jest to router) z kablem i wystarczylo ze podpiąłem go do kompa i śmigał, ale w laptopie nie działa nie wyszukuje go nawet.

Karta sieciowa w laptopie może być wyłączona w BIOS. Jak nie wiesz jak tego szukać to podaj dokładny model laptopa (OnBoard LAN albo Peripherals), na przykład:
http://www.tomshardware.com/reviews/bios-beginners,1126-6.html .

Inna możliwość to to, że karta może być uszkodzona albo dostawca filtruje ruch po adresie MAC …

Podaj chociaż co jest napisane na urządzeniu od internetu, albo kto jest Twoim dostawcą internetu.

Model 270e
W biosie włączone.
Internet mam, ze społdzielni mieszkaniowej ( jak tak to nazwać mozna )
Thomson broadband

I moge dodać jeszcze, że mialem okolo 3-4 komputery i na każdym działał normalnie.

Zobacz pod spodem urządzenia, jest tam tabliczna znamionowa. Chcę tylko wiedzieć, czy to router czy modem. Jak już wspomniał @marcin82 chodzi pewnie o adres MAC karty sieciowej, ale nie podajesz żadnych przydantych informacji.

Model 270e chodziło o laptop
Tego modemu to TCM420 jest tam podany rating,serial i mac pod spodem.