Podłączenie kabli do płyty głównej

Witam jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość.

Ostatnio kupiłem obudowę Acer Gateway DT 50 i chciałem podłączyć kable z obudowy typu power, reset itd. do płyty głównej Gigabyte ga-g31m-s2l.Więc kable podłączone ale nie mogę znaleść wejścia na kabel power przez co nie mogę odpalić komputera.Mógłby ktoś powiedzieć gdzie mogę znaleść to wejście ? z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Nie wiem czy to coś pomoże ale podam dokładną specyfikacje komputera:
Procesor: Intel Core Duo 2 e8400
Ram: 2x2GB ddr2 800mhz
Zasilacz: Modecom Feel 3 400W
Płyta Główna: Gigabyte ga-g31m-s2l
Dysk: Segate 160gb
Karta Graficzna: nvidia geforce 7300GT

Siemanko :slight_smile: na czerwono masz zaznaczone miejsca podpięcia

res/pow

Do każdej plyty masz dołączoną książeczkę z instrukcja co, gdzie podłączyć. Zworki od resetu i power powinny być opisane również na płycie. Szukaj napisów RES i PWR. Trochę dziwnie, że nie możesz znaleźć, bo na płytach Gigabyte zworki na pewno są opisane. Chyba że źle podłączasz kabelki?

Tylko że ja nie mam kabli od obudowy jak na zdjęciu

1 polubienie

Kabel audio, usb mam podłączone zostały te 2 z czego jeden to jest przycisk power a drugi nie wiem co to. Zdjęcia

Na zdjęciach za wiele nie widać. Ten kabelek rozumiem jest kompaktowy, tj. zamiast oddzielnych pwr, rst masz jedno złącze? Czyli masz sytuację odwrotną - na płycie opis jest na kablu nie. Ta złączka pasuje do zworek? Jeśli tak, to wpinasz go i tyle.

PS jesli drugie zdjęcie, to Twój komputer, nie obraź się, ale uporzadkuj te kable :wink:

O ile ja dobrze widzę, to ten drugi z tych kabli należy do dwóch gniazd USB na obudowie. Drugie dwa gniazda (bo jest ich razem cztery) mają swój podobny kabel. Czyli dwa podobne przewody i podobnie zakończone powinny być podłączone do żółtych gniazd USB na krawędzi płyty głównej.
Ten pozostały kabel (warto byś go wyraźniej sfotografował) być może jest kablem PWR SW?

Powiem tak jeden może być od USB ale ten drugi jest od przycisku power i potrzebuje go podłączyć żeby odpalić komputer a wygląda on tak :

PS:Przepraszam za słabej jakości zdjęcia :stuck_out_tongue:

Czyli dobrze przypuszczałem!
Teraz widzę, że trzymasz w palcach prawdopodobnie specjalny wtyk dedykowany do firmowych płyt głównych Acera Gateway. Czyli ta obudowa pochodzi prawdopodobnie od jakiegoś firmowego komputera Acer Gateway DT50. Tego wtyku w Twoją płytę główną nie ma gdzie wetknąć! Trzeba by wydzielić (wypchnąć je można) z tego wtyku dwa przewody idące od włącznika Power i podłączyć indywidualnie do dwóch pinów PWR SW na płycie głównej.
Rozważam, ale może się mylę?

A dało by się przerobić ten kabelek tak aby dało się go podłączyć do płyty głównej ? lub jaką kupić obudowę do 50 zł może być używana ?

O przerobieniu pisałem wyżej! Trzeba zdjąć przedni panel i po kolorach kabelków dojść, które obsługują włącznik. Potem zrobić j.w. Przy pomocy igły daje się z takiego wtyku wyjąć (wyhaczyć) mikro-wtyczki i wsadzić je w odpowiednie piny na płycie głównej.
Na obudowach się nie znam. Kupuję jakie bądź w Morelach. Ja bym z tej obudowy jednak nie rezygnował.

1 polubienie

No dobrze … To może dziwnie zabrzmi ale nie ma jakiegoś poradnika albo zdjęcia które pokazuje jak to przerobić ? bo samego to naprawdę trudno będzie :slight_smile:
Ps. Pisze z drugiego konta
Pozdrawiam