Podłączenie kabli do płyty głównej


(LyKaN) #1

Witam jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość.

Ostatnio kupiłem obudowę Acer Gateway DT 50 i chciałem podłączyć kable z obudowy typu power, reset itd. do płyty głównej Gigabyte ga-g31m-s2l.Więc kable podłączone ale nie mogę znaleść wejścia na kabel power przez co nie mogę odpalić komputera.Mógłby ktoś powiedzieć gdzie mogę znaleść to wejście ? z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Nie wiem czy to coś pomoże ale podam dokładną specyfikacje komputera:
Procesor: Intel Core Duo 2 e8400
Ram: 2x2GB ddr2 800mhz
Zasilacz: Modecom Feel 3 400W
Płyta Główna: Gigabyte ga-g31m-s2l
Dysk: Segate 160gb
Karta Graficzna: nvidia geforce 7300GT


(mateusos) #2

Siemanko :slight_smile: na czerwono masz zaznaczone miejsca podpięcia

res/pow


(roobal) #3

Do każdej plyty masz dołączoną książeczkę z instrukcja co, gdzie podłączyć. Zworki od resetu i power powinny być opisane również na płycie. Szukaj napisów RES i PWR. Trochę dziwnie, że nie możesz znaleźć, bo na płytach Gigabyte zworki na pewno są opisane. Chyba że źle podłączasz kabelki?


(LyKaN) #4

Tylko że ja nie mam kabli od obudowy jak na zdjęciu


(LyKaN) #5

Kabel audio, usb mam podłączone zostały te 2 z czego jeden to jest przycisk power a drugi nie wiem co to. Zdjęcia


(LyKaN) #6


(roobal) #7

Na zdjęciach za wiele nie widać. Ten kabelek rozumiem jest kompaktowy, tj. zamiast oddzielnych pwr, rst masz jedno złącze? Czyli masz sytuację odwrotną - na płycie opis jest na kablu nie. Ta złączka pasuje do zworek? Jeśli tak, to wpinasz go i tyle.

PS jesli drugie zdjęcie, to Twój komputer, nie obraź się, ale uporzadkuj te kable :wink:


(Astor44) #8

O ile ja dobrze widzę, to ten drugi z tych kabli należy do dwóch gniazd USB na obudowie. Drugie dwa gniazda (bo jest ich razem cztery) mają swój podobny kabel. Czyli dwa podobne przewody i podobnie zakończone powinny być podłączone do żółtych gniazd USB na krawędzi płyty głównej.
Ten pozostały kabel (warto byś go wyraźniej sfotografował) być może jest kablem PWR SW?


(LyKaN) #9

Powiem tak jeden może być od USB ale ten drugi jest od przycisku power i potrzebuje go podłączyć żeby odpalić komputer a wygląda on tak :

PS:Przepraszam za słabej jakości zdjęcia :stuck_out_tongue:


(Astor44) #10

Czyli dobrze przypuszczałem!
Teraz widzę, że trzymasz w palcach prawdopodobnie specjalny wtyk dedykowany do firmowych płyt głównych Acera Gateway. Czyli ta obudowa pochodzi prawdopodobnie od jakiegoś firmowego komputera Acer Gateway DT50. Tego wtyku w Twoją płytę główną nie ma gdzie wetknąć! Trzeba by wydzielić (wypchnąć je można) z tego wtyku dwa przewody idące od włącznika Power i podłączyć indywidualnie do dwóch pinów PWR SW na płycie głównej.
Rozważam, ale może się mylę?


(LyKaN) #11

A dało by się przerobić ten kabelek tak aby dało się go podłączyć do płyty głównej ? lub jaką kupić obudowę do 50 zł może być używana ?


(Astor44) #12

O przerobieniu pisałem wyżej! Trzeba zdjąć przedni panel i po kolorach kabelków dojść, które obsługują włącznik. Potem zrobić j.w. Przy pomocy igły daje się z takiego wtyku wyjąć (wyhaczyć) mikro-wtyczki i wsadzić je w odpowiednie piny na płycie głównej.
Na obudowach się nie znam. Kupuję jakie bądź w Morelach. Ja bym z tej obudowy jednak nie rezygnował.


(Kacper1131) #13

No dobrze … To może dziwnie zabrzmi ale nie ma jakiegoś poradnika albo zdjęcia które pokazuje jak to przerobić ? bo samego to naprawdę trudno będzie :slight_smile:
Ps. Pisze z drugiego konta
Pozdrawiam