Podlączenie kablów do płyty głównej- +5v, ground, -D

Witam,

Więc posiadam płytę główną GA-8IPE1000-g

A do podłączenia mam następujące kabelki:

  • power sw- w instrukcji nawet nie mogę znaleźć gdzie podłączyć

-1 ground, 2 ground

-1 +5v, 2 +5v

-1 +D, 2 +D

-1 -D, 2 -D

Zresztą się raczej uporałem, mam nadzieję, że dobrze podłączyłem, ale tutaj nawet nie mogę wyłapać GDZIE to podłączyć.

Niech nikt mi nie daje linka do instrukcji, bo korzystałem z niej, najlepiej to screeny z podpisami gdzie podłączyć.

Pozdrawiam

* jak coś to tutaj link do tej “niby instrukcji” http://download.gigabyte.eu/FileList/Manual/motherboard_manual_8ipe1000-g_40_e.pdf

Strona 26, punkt 15 Twojej instrukcji. Kable dotyczą gniazd USB. Tych z przodu obudowy. Wykorzystujesz: 1-3-5-7 oraz 2-4-6-8. Power sw, to Power switch, str.23, punkt 10 - główny włącznik komputera.Piny 6 i 8.

I tak nie za bardzo rozumiem.

Piszesz niezrozumiale, do zielonej osoby.

Np.strona 26, punkt 15- gdzie na str. 26 jest punkt 15?

I tak dalej nie wiem gdzie wczepic ww kable.

Tak jak str. 23, nie ma punktu 1- chyba, że coś źle patrze.

Bo np +D, -D, Ground- to w tej instrukcji ma jakieś “skróty”, których do końca nie rozumiem.

I mów czy piszesz o stronach z instrukcji czy acrobat reader, bo inaczej są ponumerowane.

Piszę o stronach samej instrukcji. Punkty są w nawiasach, numery stron na dole strony.

Tak więc, z kabelkiem Power sw powinieneś dać sobie radę, natomiast ustawienie kabelków dla gniazd USB będzie takie:

1 +5v, 2 +5v

3 -D, 4 -D

5 +D, 6 +D

7 GND 8 GND

Numery pinów podaję jak w instrukcji

Dodane 14.07.2010 (Śr) 21:30

Powrócę jeszcze do przewodu Power -sw. Otóż chyba powinieneś mieć tam jeszcze przewodzik Power +sw, ale może się mylę?

W każdym razie chodzi o gniazdo ze str.23 punkt 10. GG podałem!

Czy to mozliwe, ze te wszystkie “wejscia” itp. moge miec w innych miejscach mimo, ze to ta sama plyta glowna?

Jeśli podałeś na pewno instrukcję do swojej płyty, to NIE.

Dodane 14.07.2010 (Śr) 21:37

Sprawdż, czy Twoja płyta wygląda tak, jak na stronie 6 tej instrukcji

Eshiel , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę, ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978