Podłączenie kamery zewnętrznej na USB


(Bebok_2) #1

Mam sportową kamerę no name, która korzysta ze standardowego sterownika windows amcam. Chciałem podłączyć ją do starego tabletu i zrobić mini zestaw monitoringu, tak żeby kamera zgrywała obraz na tablet z pojemną kartą micro sd. Problem polega na tym, że na tablecie mam antka 2.2 i nie działa google play ani android market. Musiałbym pobrać apk z jakiejś stronki. Chodzi mi o sterownik do kamery oraz program do zgrywania obrazu.


(KAZDAN63) #2

Ja bym na sterownik nie liczył .


(blumberplumber) #3

Co to za tablet? Może Root i custom ROM coś dadzą?


(Bebok_2) #4

Ma funkcję otg. Tablet manta mid 01.


(Bebok_2) #5

P. S. Wypróbowałem kilka różnych programików typu usb camera i niestety nie działają na antku 2.2. Problem z kamerą wygląda następująco: można użyć karty micro nawet 32 GB, ale kamera nagrywa tylko przez 2 godziny na baterii, a po podłączeniu do ładowarki przestaje nagrywać i można jej użyć tylko podłączenia do pc jako kamery internetowej. Po prostu, po podłączeniu do ładowarki przestaje nagrywać i się ładuje. Da się to jakoś obejść?


(hindus) #6

Podpiąć się bezpośrednio pod baterię i ładować ją odpowiednim układem elektronicznym. Bateria jest wymienna czy wbudowana?


(Bebok_2) #7

Wbudowana. Chodzi o ten model: https://www.youtube.com/watch?v=QLXkhSItAeU


(hindus) #8

Jeśli kamera ma programowo ustawioną blokadę nagrywania po podpięciu do zasilania, to niestety tego nie przeskoczysz. Moim zdaniem lepiej ją sprzedać i kupić coś co pozwoli zrealizować dłuższe nagranie (a przede wszystkim będzie nagrywać w trakcie ładowania).

Alternatywą (potencjalnie zabójcza dla tej kamerki) jest ingerencja w postaci otwarcia obudowy, namierzenia baterii (na 90% będzie to LiPo 3.7V o pojemności 150 - 300 mAh) i dolutowania do niej przewodów. Następnie te przewody podłączamy do jakiejś ładowarki, np. uniwersalnego modułu na USB http://electropark.pl/moduly-ladowania/13640-zasilacz-buforowy-ladowarka-li-ion-1a-tp4056-microusb.html i tyle.

Kamerka cały czas myśli, że jest na baterii, więc nagrywa - a Ty tą baterię doładowujesz zewnętrznie, więc nigdy się nie rozładuje. O ile w samej kamerce nie ma dodatkowego ograniczenia długości nagrania (w stylu - po 2h nagrywania wyłącz) tylko jest to spowodowane rozładowaniem baterii, to takie rozwiązanie może zadziałać.


(Bebok_2) #9

Serdeczne dzięki za odpowiedź. Czy muszę posiadać wymieniony przez Ciebie moduł uniwersalny czy wystarczy podpiąć oryginalną ładowarkę? Tzn przylutować przewody usb do przewodów zasilania kamery?


(hindus) #10

Musisz mieć moduł bo on kontroluje napięcie, prąd i nadzoruje cały proces ładowania (przeładowane LiPo może się zapalić albo eksplodowac), zresztą napięcie z ładowarki to 5v, maksymalne napięcie baterii: 4.2v