Podłączenie karty dźwiękowej

Witam. Kupiłem sobie glośniki 5.1 ale mam karte dźwiękową zintegrowaną :wink: Nie ma tego efektu jaki powienien być na tych gloćnikach. I tu mam pytanie. Czy da sie podpiąć karte dźwiękową niezintegrowaną jeżeli mam już jedną zintegrowaną ;)? Jeżeli nie to może jest jakiś inny sposób ;]?

Dokładniej jakiego efektu?

Oczywiście możesz zamontować zewnętrzną kartę dźwiękową jak masz wolny slot PCI lub PCI-e x1.

Efektu przestrzennego. Co do tych kart zewnętrznych… Drogie są? Możesz coś doradzić?

a nie możesz sobie na allegro papatrzeć aby się dowiedzieć czy są drogie ?

http://www.allegro.pl/4397_karty_muzycz … view=gtext

Najlepiej napisz ile możesz wydać na kartę.

polecam tą

http://www.allegro.pl/item284557618_gms … ernal.html

Hmm w zasadzie nie wiem ile mogę wydać… Jeżeli znalazłbym jakąś tania pomyslałbym nad kupnem. Mam jeszcze takie pytanie. Jeżeli kupiłbym taka kartę zewnętrzną nie kolidowałyby z ta karta zintegrowana przy procesorze? Bo rozumiem ze wewnętrznej karty podpiąć już nie mogę?

Oczywiście,że mozesz kupić wewnętrzną kartę,zintegrowaną można wyłączyć w biosie.

Przy podłączaniu zewnętrznej karty również trzeba będzie wyłączyć tą zintegrowana kartę? I jak sie ja wyłacza ;)?

będzie działać, sam mam taką

nie trzeba

poprostu masz dwie karty :stuck_out_tongue: nic nie bedize sobie przeszkadzać

zar3k

Nie wiem czy to widać, ale na forum używamy polskiej pisowni.

Proszę więc edytować własne posta i usunąć błędy.

A jeszcze takie pytanie :wink: Nie może być to jakakolwiek karta prawda? Musi być specjalna żeby chodziły na niej głośniki 5.1?

Po włożeniu zewnętrznej karty zintegrowaną zaleca sie wyłączyć w biosie

Witam raz jeszcze :wink: Zdecydowałem się na kartę wewnętrzną. Moglibyście coś doradzić do głośników 5.1(Creative 6100)? Tak do 50zł. Chociaż jeżeli byłoby coś droższego (w granicach rozsądku ;))też mogłoby być. Wejście PCI. Czym trzeba się sugerować dobierając sobie taką kartę?

czy ja dobrze rozumiem ?

chcesz głośniki 5.1 za 50,- ?? :o

:lol:

Witam.

Przeczytałem cały wątek.

Nikt nie zadał pytania odnośnie Twojej płyty głównej.

Jesteś pewien, że zintegrowana karta dźwiękowa rzeczywiście nie obsługuje dźwięku przestrzennego ?

Może coś przeoczyłeś ? Napisz jaką masz płytę główną ?

Już z przed trzech lat zintegrowane karty dźwiękowe na niektórych płytach głównych obsługiwały dźwięk przestrzenny.

Zobacz na moim przykładzie GA-8IPE1000-L (zintegrowana 6-kanałowa karta dźwiękowa AC’ 97 z funkcją Jack-Sensing).

Lepiej najpierw sprawdzić.

Nie… Napisałem czy moglibyście coś doradzić DO głośników 5.1. To COŚ jak łatwo się domyśleć to karta dźwiękowa.

Od karty dżwiękowej ida tylko 3 wyjścia. W tym jedna na mikrofon i coś jeszcze więc raczej nie obsługuje dźwięku przestrzennego. Muszę jechać na 2 rozgałęźnikach :wink: Nie wiem jeszcze jaką mam płytę główną ale się dowiem :wink: zedytuję post jak sprawdzę. Poza tym komputer ma już około 7 lat więc ta karta to chyba nie obsługuje 3d ;]

EDIT:

tyle udało mi sie zdobyć informacji o mojej płycie głównej:

3d62c0c79aa5f785m.jpg

Witam.

Kolego, czytać to ja potrafię. To “COŚ” masz zintegrowane z płytą główną.

Tylko trzeba dokładnie sprawdzić jakie to “COŚ” ma parametry.

Nie prawda. To, że są tylko trzy wyjścia, nie świadczy, że nie można obsłużyć dźwięku 5.1

Poczytaj : Głośniki 5.1 - jak podłączyć ?.

Moja płyta główna ma też tylko 3 wyjścia “audio” a obsługuje dźwięk 6-cio kanałowy.

Teraz już sprawa jest jasna. Twoja zintegrowana karta dźwiękowa jest 4-kanałowa

AC97 Audio Codec (CMI9738, 4 Channels)

OPS PŁYTY ECS K7S5A

… a zadaj sobie pytanie jak możesz mieć obsługę 4-kanałów jak masz tylko 3 wyjścia ?

Jednak można obsłużyć 4 kanały.

… jak wyżej.

PS.

Lepiej zawsze do końca się upewnić co do parametrów danego sprzętu.

@Maryś

Tamten post nie był adresowany do Ciebie tylko do Pana wyżej :wink:

A teraz… Przeglądnąłem forum które mi dałeś. Niestety ja nie mam w komputerze żadnych programów do karty dźwiękowej, płyty głównej. Jak więc mogę pozmieniac wyjścia w karcie aby podłączyc moje głośniki?