Podłączenie karty VGA do monitora HDMI - przejściówka?

Witajcie. Poszukuję jakiegoś rozwiązania ( o ile w ogóle istnieje patrząc na inny rodzaj przesyłu ) by podłączyć urządzenie z VGA pod monitor z wyjściem HDMI. Jets jakaś przejściówka? Zerknąłem na regał w pobliskim markecie, ale znalazłem jedynie cos z opisem “Adapter umożliwiający podłączenie urządzenia z wyjściem HDMI do monitora VGA” - czyli de facto odwrotna sytuacja. Znajdę jakieś rozwiązanie? Niestety urządzenie ma jedynie zbudowane VGA i nie ma nawet możliwości podłączenia karty z HDMI, więc takie rozwiązanie odpada. Ma ktoś jakiś pomysł na to? :wink:

Musisz szukać konwertera sygnału analogowego (VGA) na cyfrowy (HDMI). Czegoś w tym rodzaju:

Drogie są te adaptory: https://goo.gl/LyI5mD
Pewny jesteś, że nie ma możliwości wsadzenia jakieś karty? To laptop?

No niestety, te pudelku ma tylko wbudowane VGA i slot PCI, więc niewiele w tej kwestii zdziałam. Niestety nikt nie pomyślał o pozostawieniu jakiegoś monitora z wejściem VGA do podglądu, pozostało wszystko z HDMI. Myślałem właśnie nawet nad najtańszą karta HDMI (zapewne podobny koszt do konwertera), aby tylko był obraz, ale nic tam nie wsadzę niestety.Właśnie widzę jak to wygląda cenowo i trochę to kosztuje :frowning:

Chyba taniej wyjdzie kupić używany monitor z VGA.

A takie coś nie zadziała? Na pewno mniejszy koszt, choć nie wiem co z jakością

To i tak proteza będzie więc warto płacić fortunę? Rękojma zawsze jest…

Najtańsza karta PCI z dwoma wyjściami (min. jedno DVI) i za kilka złotych przejściówka na HDMI (ostatnio z chin adaptory kupowałem za około $1 a z Allegro gotowy kabel DVI -> HDMI (2m) za ~7zł. Kartę pewnie dostaniesz za 50zł.

@LORDEK - własnie też to znalazłem :wink:

@bachus tez ciekawy pomysł, na razie zamówiłem konwerter i zobaczymy, chwilowo wszystko skonfigurowałem, ale pomyśle tez nad kartą, a najwyżej konwerter zostanie w zapasie (jeśli zadziała ;))