Podłączenie katod do zasilania 230V


(bigstar90) #1

Chciałbym wykorzystać katody http://allegro.pl/revoltec-katody-v2-twin-set-30cm-biale-sklepy-i5051179716.html do oświetlenia terrarium. Problem polega na tym, że katody zasilane są przez złącze molex. I tutaj chciałbym się zapytać, istnieje jakaś przetwornica, która umożliwi podłączenie ich do zasilania z gniazdka elektrycznego?


(Cedar) #2

Z jakich napięć korzysta to urządzenie? Jeśli tylko z jednego (12 V lub 5V) to kup zwykły zasilacz wtyczkowy na dane napięcie stałe o wydajności prądowej 0,5 A - 1A i podłącz.

Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej polaryzacji napięcia zasilającego.


(xyzzyx) #3

Revoltec zimne katody zwane też katodami CCFL są w przeciwieństwie do jarzeniówek dają istotnie intensywniejsze światło. A dwie jeszcze więcej!. Trwałość takich zimnych katod to 20 lat i jest łączona z bardzo wysoką niezawodnością. Długość całkowita katody wynosi 313mm, średnice - 10mm. Zasilanie z inwertora 12V, pobór prądu 3W. W obudowie komputera mocuje się ją za pomocą dołączonych specjalnych samoprzylepnych końcówek. Inwertor mocujemy w dowolnym miejscu na tzw. rzepa.

UWAGA! - Neony te nie nadają się do zastosowanie w samochodzie!

Napięcie w samochodzie normalnie co prawda wynosi 12V, ale w momencie odpalania silnika podnosi się do 15V, co przepala inwerter.

Cytat stąd:

http://www.3kropki.pl/p/revoltec-katody-v2-single-30cm-niebieskie.html

Wydaje się więc że zasilacz 12V/1A “da radę”.


(bigstar90) #4

A nie prościej tak http://allegro.pl/zasilacz-do-dyskow-ide-molex-5v-12v-2a-i5062101630.html ?


(Cedar) #5

Jeśli chodzi o wtyczkę to może i prościej ale zwróć uwagę, że to jest zasilacz dwunapięciowy (5 i 12V) i przy braku obciążenia jednej z lini może zachowywać się “różnie”