Podłączenie kina domowego do karty dźwiękowej


(Vickson) #1

Witam, jakim kablem żeby była jak największa wydajność mogę podłączyć kino domowe 5.0 Yamaha (później dokupie subwoofer) do karty dźwiękowej:

  • Sound Blaster Audigy SE

lub zintegrowanej

  • ADI AD1988b (ASUS m2n-e nForce 570 Ultra Deluxe Edition)

http://pl.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=101&l3=308&l4=0&model=1181&modelmenu=1 - Płyta głowna

m2n-e_back.jpg

W amplitunerze Yamaha mam wejście cyfrowe Coaxial.


(Mireczek) #2

Trochę niejasno to napisałeś. Domyślam się, że chcesz wykorzystać kino domowe + jego głośniki jako wzmacniacz do komputera, ale może się mylę. Jeśli tak, to w amplitunerze musisz mieć wejście cyfrowe Coaxial. Wtedy to będzie działać.

Jeśli chodzi o drugi kierunek, to w żaden sposób nie przekażesz wszystkich kanałów do komputera. To takie moje skromne zdanie. :slight_smile:


(Vickson) #3

Wybacz :?

Chodzi mi o to, że kupiłem kino domowe i chcę jakoś zintegrować je z komputerem (domowe centrum multimedialne) i nie wiem jak :frowning:

Mam wejście Coaxial w amplitunerze.


(Mireczek) #4

Według mnie kino domowe można tylko wykorzystać jako porządny wzmacniacz + kolumny do komputera. Pozostaje tylko wyjście cyfrowe komputera, połączyć z wejściem cyfrowym kina domowego i cieszyć się świetną jakością dźwięku np. w grach. Jeśli połączenie cyfrowe zawiedzie, to pozostaje 6 ekranowanych przewodów + wtyczki mini jack i wtyczki odpowiednie dla kina domowego, ale porządne (aby działały bez szumów i przydźwięków) wykonanie połączeń analogowych wymaga trochę pracy.

Przechwytywanie filmów z kina domowego nie ma sensu, bo zawsze można płytę włożyć do komputera.


(Vickson) #5

Aczkolwiek filmy oglądam z DVD od kina domowego lub PS3, więc zależy mi na tym, by podłączyć kino do komputera jako normalne głośniki, ponieważ zajmuje się tworzeniem muzyki oraz robieniem setów (FL i VirtualDJ).


(Mireczek) #6

No to próbuj.

Jako kabel cyfrowy 2 x chinch + X metrów kabla o oporności falowej 75 Ohm w podwójnym ekranie o średnicy dopasowanej do wtyczek

lub jako kable analogowe

3 x mały jack stereo + 6 * X metrów przewodu ekranowanego + wtyczki takie jak wejścia w kinie domowym. Chyba 6 sztuk, bo będą to raczej chinch'e. Co do lutowania, to ekrany ze wszystkich przewodów podłączasz wszystkie tylko od strony źródła (komputera). Od strony kina domowego podłączasz tylko jeden ekran z dowolnego przewodu - najlepiej z przednich głośników - lewego lub prawego. Zalecane jest 6 pojedynczych przewodów w ekranie. Można stosować kable wielo-przewodowe we wspólnym ekranie, ale jakość połączenia będzie gorsza i trudniejszy jest montaż wtyczek.


(Vickson) #7

A kabel do kupienia jest? Myślę, że z jednej strony Coaxial a z drugiej 3x miniJack (każdy przenosi po dwa kanały), da tak radę?


(Mireczek) #8

Nie da rady. :frowning:

Coaxial to połączenie cyfrowe - kablem lecą Zera i Jedynki / Wszystkie kanały razem.

Mini Jack, to połączenie analogowe - kablem lecą Niższe i Wyższe poziomy napięcia, co odpowiada dźwiękowi / Każdy kanał w osobnym przewodzie.


(Vickson) #9

Kupiłem już 3 kabelki MiniJack - 2xChinch, podłaczyłem wszystko do integry, podczs testowania chodzi wszystko pięknie. Niestety już podczas słuchania muzyki słysze tylko dwie przednie kolumny (puściłem też koncert 5.1 i wszystko chodzi, ale cicho). Z czym może być problem?

Aha i posiadam już pełne kino 5.1.