Podłączenie klawiatury USB pod PS2


(fantomi) #1

Jak podłączyć klawiaturę pod PS2.

Oczywiście prosta  pasywna przejściówka nie działa. PS2 to port szeregowy.

Płyta Asus P5Q Deluxe.

Port Ps2 pozwala uruchomić mi komputer za pomocą spacji komputera.

I jeszcze jeden problem.

Port szeregowy RS232 nie działa mi z czujnikami 1-Wire,.

Czujniki te działają jednak na konwerterze USB/RS232

System win764bit czyli ze sterownikami Microsoftu coś nie tak? :mrgreen:


(scripter1) #2

Takie przejściówki działają tylko z niektórymi klawiaturami/myszkami które mają możliwość pracy zarówno w trybie USB jak i w trybie ps/2.

Te dwa tryby działają zupełnie inaczej i o ile sygnał z klawiatury/myszy działającej tylko w trybie ps/2 łatwo można przekonwertować na USB poprzez adapterem USB tworzącym wirtualny port ps/2 (działa na podobnej zasadzie jak konwerter USB/RS232) o tyle klawiatura/mysz która działa tylko w trybie USB kontaktuje się bezpośrednio z systemowym sterownikiem USB i tego sygnału nie da się przekonwertować na ps/2.

 

Ja osobiście mam klawiaturę która może pracować zarówno w trybie ps/2 jak i USB i mam ją podłączoną do ps/2 poprzez zwykła przejściówkę USB->ps/2 właśnie ze względu na funkcję o której wspomniałeś (odpalanie dowolnym klawiszem klawiatury).

W niektórych nowszych komputerach bios pozwala już na użycie klawiatury USB do wejścia do biosu i w nim ale w twoim przypadku sugeruję ci wyposażenie się w jakąś klawiaturę ze złączem ps/2 lub taką która może pracować w obu trybach.

 

Ewentualnie jak chodzi ci tylko o odpalanie kompa a masz jakąś starą klawiaturę ps/2 i masz żyłkę majsterkowicza to możesz się trochę pobawić i zbudować sobie taką specjalną klawiaturę z 1 przyciskiem.

Tu masz przykład czegoś takiego: http://www.instructables.com/id/One-Key-Keyboard-Hack/


(fantomi) #3

Myślę o sterowaniu głosem. Ale nie wiem czy przez port PS2 to pójdzie zrobić.