Podłączenie klawiatury USB pod PS2

Jak podłączyć klawiaturę pod PS2.

Oczywiście prosta  pasywna przejściówka nie działa. PS2 to port szeregowy.

Płyta Asus P5Q Deluxe.

Port Ps2 pozwala uruchomić mi komputer za pomocą spacji komputera.

I jeszcze jeden problem.

Port szeregowy RS232 nie działa mi z czujnikami 1-Wire,.

Czujniki te działają jednak na konwerterze USB/RS232

System win764bit czyli ze sterownikami Microsoftu coś nie tak? :mrgreen:

Takie przejściówki działają tylko z niektórymi klawiaturami/myszkami które mają możliwość pracy zarówno w trybie USB jak i w trybie ps/2.

Te dwa tryby działają zupełnie inaczej i o ile sygnał z klawiatury/myszy działającej tylko w trybie ps/2 łatwo można przekonwertować na USB poprzez adapterem USB tworzącym wirtualny port ps/2 (działa na podobnej zasadzie jak konwerter USB/RS232) o tyle klawiatura/mysz która działa tylko w trybie USB kontaktuje się bezpośrednio z systemowym sterownikiem USB i tego sygnału nie da się przekonwertować na ps/2.

 

Ja osobiście mam klawiaturę która może pracować zarówno w trybie ps/2 jak i USB i mam ją podłączoną do ps/2 poprzez zwykła przejściówkę USB->ps/2 właśnie ze względu na funkcję o której wspomniałeś (odpalanie dowolnym klawiszem klawiatury).

W niektórych nowszych komputerach bios pozwala już na użycie klawiatury USB do wejścia do biosu i w nim ale w twoim przypadku sugeruję ci wyposażenie się w jakąś klawiaturę ze złączem ps/2 lub taką która może pracować w obu trybach.

 

Ewentualnie jak chodzi ci tylko o odpalanie kompa a masz jakąś starą klawiaturę ps/2 i masz żyłkę majsterkowicza to możesz się trochę pobawić i zbudować sobie taką specjalną klawiaturę z 1 przyciskiem.

Tu masz przykład czegoś takiego: http://www.instructables.com/id/One-Key-Keyboard-Hack/

Myślę o sterowaniu głosem. Ale nie wiem czy przez port PS2 to pójdzie zrobić.