Podłączenie kolejnego komputera do sieci

Witajcie!

Jestem podłączony do sieci w pobliskiej kafejce internetowej, gdzie mam łącze 128kbit/s. Chciałbym teraz podłączyc drugi komputer za pomocą switcha. Jednak zastanawiam się czy jeśli będę ściągał coś na jednym komputerze, to czy wtedy na drugim będę mógł też coś ściągać z tą samą prędkością (czyli coś po ok. 16kB/s),czy w takim ustawieniu prędkości będą o połowę mniejsze ? Pytam do pan na informatyce stwierdził, że internet płynie pulsacyjnie i komputery mogą się wzajemnie pokrywać, nie powodując spadku prędkości łącza. Czy to ejst wiarygodne ?

nie jeśli jeden komp będzie korzystał z neta to drugi będzie miał mniejszą prędkość połączenia

Pan od informy mówił, ze nawet na naszą sale gdzie mamy informe, mamy wykupione tylko 1 łącze DSL, na 10komputerów. Mówił tez ze obciążał wszystkie komputery na raz i prędkość nie spadła

Szkoła dajmy przykład w mojej też jest jedno podłączenie ale jakby każdy komp jest podłączony z osobna tzn działa to na zasadzie jak w kafejce internetowej jest 1 admin i np 10 kompów i przez komp admina do niech leci taka sama prędkość :slight_smile:

Nie za bardzo rozumiem treści Twej wypowiedzi. Chcesz powiedzieć, ze w szkole jest to możliwe, zaś u mnie nie ze względu, że sygnał dostaję z kafejki internetowej. Prosze o sprostowanie…

Złączono Posta : 14.11.2007 (Sro) 16:14

Dowiedziałem sie, ze łącze będzie takie same na obydwu komputerach jesli będę miał router. Co wy o tym myślicie ?