Podłaczenie komputera do tv

Witam chciałbym synowi puścic bajki z komputera w tv, tv Panasonic Quintrix TX-29PM11P x2 euro przód x3cinch  Komputer fujitsu siemens esprimo c5730 karta graf zintegrowana  8 portów USB (dwa z przodu i sześć z tyłu)

  • 2 porty RS-232 najczęściej wykorzystywane do podłączenia kas fiskalnych, drukarek fiskalnych, maszyn CNC oraz diagnostyki samochodowej
  • D-SUB złącze do podłączenia monitora
  • DVI-D cyfrowe złącze do podłączenia monitora
  • 2 porty PS/2 które dają możliwość podłączenia starszej klawiatury i myszki jak również często wykorzystywane do czytników kodów kreskowych
  • RJ-45 złącze do połączenia z internetem
  • Złącze Audio z przodu i z tyłu do podłączenia głośników, słuchawek oraz mikrofonu. Zastanawiam sie nad zakupem urzadzenia AK145A KONWERTER SYGNAŁU VGA DO VGA i takie pytanie jeżeli podłacze kabel D-SUB który obecnie używam do monitora pod ten konwerter dalej cinch (wyjście video)  +telewizor czy wgl komputer wykryje tv jako monitor z rożnych opini na innych forach pisze ze trzeba przełaczyc na tv, nie chciałbym po prostu wywalic kilkadziesiąt zł proszę poradę. 

Swój tv możesz połączyć z kompem jedynie poprzez adapter vga na euro, czy zadziała trudno powiedzieć, ryzykujesz niewiele, nie zadziała odsyłasz do sprzedawcy i to będzie twój ewentualny koszt.  http://allegro.pl/podlacz-tv-do-pc-konwerter-vga-dsub-euro-hit-i5013808170.html

Nie baw się w ten, który podał ci kolega, tutaj jest bardziej  bezproblemowy.

Podłączysz go do TV jednym cinchem (żólty) video i dwoma audio z przodu.

Ten nie wymaga sterowników i działa pod każdą kartę graficzną.

Tamten może nie działać z kartami zintegrowanymi (Ty taką masz) jak sam wystawiający napisał, więc lepiej będzie wybrać ten

http://allegro.pl/konwerter-vga-na-video-s-video-tv-av-rca-i5963111787.html

Do dźwięku, jeżeli będziesz chciał, aby był w TV a nie z kompa - to taki kabel do podłączenia z kompa do TV.

http://allegro.pl/gmb-kabel-mini-jack-d-2x-rca-chinch-1-5m-dl-stereo-i5191317476.html

tak zastanawiam sie nad tym rozwiazaniem tylko jeśli podłacze kablem od monitora pod ten konwerter  czy wgl  komputer wykryje jako monitor. Bo w sumie powinienem dodac tv jako drugi monitor , a tu mam tylko wyjście na 1 monitor  D sub

Nie powinno być problemu.

Wykorzystywany jest każdy sygnał sterujący, więc komputer powinien wykrywać urządzenie jak monitor.

Konwerter ma podobnie do monitora regulacje sygnału video, więc pewnie będzie “widziane” przez komputer jak monitor.

Zawsze można zadać pytanie wystawiającemu.

Poza tym, jeśliby to miało działać jedynie jako dodatkowy monitor, to przecież funkcja w komputerze “wyłącz monitor, przełącz na dodatkowy” i tak urządzenie musi widzieć wówczas jako monitor.

Tak więc pewnie zadziała i karta wyśle sygnał.

To takie moje tylko przypuszczenia, nie podłączałem takiego konwertera, więc tylko zgaduję.

Może ktoś inny zna dokładna odpowiedź i podpowie.

 

 

tylko jeszcze jedno co sie doczytałem częstotliwości odświeżania obrazu 60-75Hz,   a tv 100Hz nie bd jakiegoś problemu?

Sygnał wyjściowy z tego konwertera ma parametry dostosowane do odtwarzania na każdym TV.

Te częstotliwości przez Ciebie podane dotyczą sygnału wejściowego z kompa.

ostrowianek

 

Na forum piszemy w języku polskim, używamy “ś, ć, ź, ż, ą, ę, etc.”, oraz znaków interpunkcyjnych, proszę użyć przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu posta i dokonać zalecanych poprawek w treści posta/ów i tytule wątku. Dziękuję za uwagę.

Poza tym, Twój telewizor ma wejście s-video z przodu (tak pisze w opisach), więc podłączenie konwertera kablem s-video, dołączonym wraz z  konwerterem da lepszą jakość obrazu.

Jak nie chcesz, żeby ci się plątały kable z przodu możesz podłączyć je z tyłu do euro, za pomocą takiej kostki

1111.PNG

 

 

Ps. Jeśli się zdecydujesz na zakup, daj znać czy było warto.

Obraz najczęściej jest męczący, dodatkowo jest zabawa z tym. Kup może jakiś tani odtwarzacz DVD ze złączem USB i divixem/avi. Manta DVD065 “chodzi” po Allegro za 40-50zł. Zgrywanie filmów z YT do AVI jest prostei, będzie Ci na dłuższą metę wygodniej niż z komputerem. 

kupiłem ten konwerter w sumie wszystko ok działa bezproblemowo  nie grzeje sie etc, używałem tak z 5godz jeśli chodzi o obraz filmy youtube itd jak na tv crt obraz bdb, w sumie tak samo jak w monitorze tylko w moim wypadku jakość to 480p, wiec pewna rożnica jest. Słabiej  wygladaja czcionki tekstur oczywiście po wybraniu rozmiaru ekranu 800x600 jakość napisów pod filmami czy np facebook jest akceptowalna. moja ocena w sumie jakby nie patrzac jest to produkt typu chinski badziew ocena 5/7 jedynie co zostało wymienic tv na hd z wejściem pc i moze mniejszy.