Podłączenie Komputera z TV

(Krzysiek1922) #1

Cześć mam takie pytanko chce podłączyć komputer z TV kablem potrzebne jest około 10-12 metrów kabla.Wyjście z karty mam s-Video w tv to samo.Co potrzeba mi oprócz kabla ??? Czy potrzeba drugi kabel do dźwięku ??? I czy nie za duża to odległość ???

(artide2) #2

tak do dźwięku potrzeba drugi kabel

moim zdaniem nie jest to duża odległość

(lazikar) #3

Potrzeba ci drugiego kabla do dźwięku.

odległość trochę długa, ale powinien działac poprawnie, choć zależy jaki kabel użyjesz. Czym lepszy tym lepiej.

(JNJN) #4

http://solar.blurp.org/tvout.html

(Krzysiek1922) #5

A możeci mi podpowiedzieć jakie kable mam kupić

(Skiff) #6

Kupujesz kabel s-video o odpowiedniej długości (po obu stronach kabla wtyczka s-video).

Jeżeli w telewizorze masz wejście s-video to zgaduję, że masz również wejścia audio cinch (dwa wejścia - osobne dla kanału prawego i lewego).

Wówczas musisz kupić kabel audio z jednej strony dwa wtyki cinch, a po drugiej stronie jeden wtyk mini-jack.

Natomiast jeśli nie masz wejść cinch lub jakichś innych wejść audio w telewizorze to nie podłączysz do niego dźwięku jednocześnie podłączając obraz kablem s-video (proponuję wtedy podłączyć obraz pod telewizor, a dźwięk zostawić na głośnikach komputerowych lub podłączać obraz przez euro złącze "SCART").

(And2352) #7

w telewizorze mam tylko 1 eurozłącze.podłączyłem z komputerem przez kabel euro/s-video+mini-jack.wszystko ok.