Podłączenie komputerów pod modem usb

Witam, czy jest możliwość podłączenia internetu do trzech komputerów z jednego modemu? Mam internet z play, z modemem Huawei E3131(chodź jeszcze sprawdzę jak w pracy będę), jest on podpięty do jednego komputera, a chciałbym mieć jeszcze internet w drugim stacjonarnym i ewentualnie w laptopie(ale to nie konieczność). Jest jeszcze taki problem, te dwa stacjonarne połączone są kablem lan ponieważ obydwa mają zainstalowanego subiekta, i jeden komputer (ten z internetem) musi być podłączony do drugiego żeby na nim działał subiekt. Są to stare komputery, w miarę możliwości nic bym wolał im nie instalować/usuwać. Jest to w ogóle możliwe jakoś połączyć?

http://www.dobreprogramy.pl/Mala-siec-d … 11259.html Jedna z metod.

Jak będę w pracy to to też spróbuję, dzięki :). A jest może jakaś możliwość żeby zrobić tak przez router żeby więcej komputerów mogło korzystać z neta?(przez wifi też) Lecz jednocześnie dalej ważne byłoby działanie tego subiekta, a nie mam pojęcia czy tak się da.

Hej,

Tak, można zakupić router przeznaczony dla modemów 3G. Na przykład taki - Tp-Link TL-MR3420.

Jeśli chodzi o działanie programu, to podłączając oba komputery do sieci lokalnej, będą one widoczne tak samo, jakby nawiązane zostało połączenie komputer-komputer. Nie powinno więc być problemu. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ok, dzięki wielkie:) Póki co sprawdzę ten 1 sposób, a tak za parę tygodni pewne kupię ten router :). Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam:).

Hej,

Ewentualnie można zamiast routera dokupić przełącznik - switch bądź hub - który umożliwi podłączenie do małej sieci więcej niż dwóch komputerów. Oczywiście w przypadku takiego rozwiązania pozostaje jeden, spory minus - komputer, do którego wpięty jest modem musi być włączony, by inne komputery mogły korzystać z połączenia z internetem.

Pozdrawiam,

Dimatheus