Podłączenie konsoli do monitora

Witam, czy istnieje możliwość podłączenia PS4 do monitora 1440x900? (Acer P191w)?
Czy do jednego monitora może być jednocześnie podłączone PS4 i PC?

Tak i tak - jeżeli monitor ma wejście HDMI to podpinasz normalnie tam a PC za pomocą kabla DVI. Do monitora następnie podpinasz głośniki (chyba że nie ma wyjścia na małego jacka to wtedy grasz na słuchawkach wpiętych w pada). Między PS4 a PC przełączasz się klawiszem na monitorze (lub w menu ustawień monitora - generalnie wszystkie te guziczki na jego obudowie). U mnie to się nazywało SOURCE i przełączało między wejściem S-Sub, DVI i HDMI więc jeżeli monitor ma więcej wejść niż jedno na pewno też taka możliwość jest. Jeżeli monitor nie ma wejścia HDMI to potrzebujesz kabla DVI-HDMI (lub przejściówki) i też zadziała, ALE… ale jeżeli chcesz mieć te głośniki wpięte w monitor to taki kabel NIE będzie przewodził dźwięku więc głośniki nic nie dadzą w tym wypadku. Reszta jak wyżej. Testowane na układzie pod jednym monitorem PC, X360 i Xbox One. (każdy na innym kablu - dźwięk z PC na głośnikach zwykłych a obraz na D-Sub, X360 na HDMI i dźwięk z głośników wpiętych w monitor a XO na kablu HDMI-DVI i dźwięk ze słuchawek wpiętych w pada. Da się zrobić wszystko :slight_smile: tylko pewnie w ustawieniach konsoli rozdzielczość 900p będziesz musiał ustawić (na Xboxach jest taka możliwość, na PS4 pewnie też).

//edit: właśnie spojrzałem że masz tam D-Sub i DVI więc zadziała, ale raczej PC podepnij pod D-Sub a konsolę na DVI (tylko sprawdź dokładnie jaki to i czego potrzebujesz). No i dźwięk z konsoli oczywiście po padzie.

Dziękuję serdecznie :slight_smile:

Da się wyprowadzić dźwięk z konsoli na zewnętrzne głośniki bez udziału HDMI (sprawdzone u mnie na PS4 podłączonym do monitora po kablu HDMI-DVI właśnie), aczkolwiek wiąże się to z dodatkowym zakupem konwertera cyfrowo-analogowego (DAC), np. takiego - kablem optycznym wpinamy go do konsoli, a na wyjściu podłączamy słuchawki lub głośniki stereo przejściówką 2x RCA->jack 3,5(taką) :slight_smile:

Uwaga: Powyższe nie ma zastosowania z PS4 Slim, albowiem pozbawiono go wyjścia optycznego. Za to na “starym”\premierowym (Fat) i Pro już nie będzie problemu.

Zakombinować zawsze się da :slight_smile: albo użyć kabli s-video z przejściem na DVI a do tych związanych z dźwiękiem za pomocą przejściówek porobić podłączenia do głośników na lewy/prawy kanał (widziałem nawet opcje z rozpruwaniem kabli w internetach…). Podałem po prostu rozwiązanie typu “idź kup jeden kabel/przejściówkę, podłącz i bądź szczęśliwym człowiekiem” :slight_smile: