Podłaczenie lapka i Tv przez HDMI- brak dźwięku

Witam.

Mam laptopa dv6740ew i telewizor Philips 42PF5321 podłączyłam kabel HDMI obraz na TV jest ale nie ma dźwięku, dźwięk wychodzi z głośników laptopa. Co powinnam zrobić by dźwięk wychodzł z głośników telewizora? Czytałam,że mogą to być jakieś sterowniki… jeśli tak mógłby mi ktoś napisać jakie to sterowniki?

Z góry dziękuję.

Prawy przycisk myszy na głośniku obok zegara systemowego wybierz “urządzenie do odtwarzania” i tam wybierz “cyfrowe urządzenie wyjściowe hdmi”

wyświetla mi tylko:

-głośniki(conexant High Definition SmartAudio 221)

-interfejs SPDIF (conexant High Definition SmartAudio 221)

Sprawdź czy masz najnowsze sterowniki na tej stronce http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … mit=%C2%BB

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … t=3658262#

mam pobrać Conexant High-Definition Audio Driver czy Sterownik dźwięku wysokiej jakości Conexant

Do HDMI to raczej sterownik karty graficznej.

Dodane 17.12.2009 (Cz) 13:19

W "urządzenia do odtwarzania’’ kliknij prawym klawiszem gdzieś na białym tle i zaznacz Pokaż wyłączone urządzenia

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia bo mam inny model hp ale ja na twoim miejscu wybrałbym najpierw ten pierwszy bo byłpóźniej wydany.

wiec ma pobrać Sterownik wideo NVIDIA GeForce Series ?

Tak,za wyjście HDMI jest odpowiedzialna karta graficzna.

Sterowniki to zawsze warto miec najnowsze więc na twoim miejscu skontrolowałbym wszystkie. Ale wcześniej zrób to co Ci kwalimir napisał, bo faktycznie też tak musiałem zrobić z tego co pamiętam a to juz było chwile temu

Upewnij się że masz zaznaczone te opcje:

snap20091217132922008.png

Potem ppm na HDMI Output, u ciebie będzie pewnie NVIDIA HDMI Output lub podobnie i wybierz Ustaw jako urządzenie domyślne

Cześć! Ja mam HP dv9000. Miałem podobny problem, lecz rowiązanie było banalnie proste.

Na dole po prawej stronie (w trayu) otworzyłem Menedżera Realtek HD Audio. Otworzyłem zakładkę Digital Output i włączyłem: Ustaw urządzenie domyślne.

Gdy chcesz wrócić do stanu obecnego otwórz zakładkę: Głośniki i włącz: Ustaw urządzenie domyślne.

Powodzenia! :razz:

mam kodeki audio smartaudio221 i mam zainstalować kodeki z realteka??

na screenie powyżej są 3 rzeczy di wyboru ja mam tylko dwie

-głośniki(conexant High Definition SmartAudio 221)

-interfejs SPDIF (conexant High Definition SmartAudio 221)

nie wyświetla mi sie nic hdmi output.

jakaś pomoc?

Mam podobny problem. Wszystko ustawione jak trzeba: Urządzenie cyfrowe audio HDMI testowane pokazuje, że działa, ale dźwięku na TV nie ma.

Z góry przepraszam, że odkopuje temat, ale przeszukałem internet i nie mogę znaleźć rozwiązania…

Mam IDENTYCZNY problem co burgundek. Też mam w zakładce "urządzenia do odtwarzania’’ tylko:

-głośniki(conexant High Definition SmartAudio 221)

-interfejs SPDIF (conexant High Definition SmartAudio 221)

Po podłączeniu telewizora z laptopem dwoma kablami hdmi w zakładce "urządzenia do odtwarzania’’ nie wyświetla mi sie hdmi output.

Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?