Podłaczenie lapka i Tv przez HDMI- brak dźwięku

(Fiolka 89) #1

Witam.

Mam laptopa dv6740ew i telewizor Philips 42PF5321 podłączyłam kabel HDMI obraz na TV jest ale nie ma dźwięku, dźwięk wychodzi z głośników laptopa. Co powinnam zrobić by dźwięk wychodzł z głośników telewizora? Czytałam,że mogą to być jakieś sterowniki... jeśli tak mógłby mi ktoś napisać jakie to sterowniki?

Z góry dziękuję.

(Filip Hh) #2

Prawy przycisk myszy na głośniku obok zegara systemowego wybierz "urządzenie do odtwarzania" i tam wybierz "cyfrowe urządzenie wyjściowe hdmi"

(Fiolka 89) #3

wyświetla mi tylko:

-głośniki(conexant High Definition SmartAudio 221)

-interfejs SPDIF (conexant High Definition SmartAudio 221)

(Filip Hh) #4

Sprawdź czy masz najnowsze sterowniki na tej stronce http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... mit=%C2%BB

(Fiolka 89) #5

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... t=3658262#

mam pobrać Conexant High-Definition Audio Driver czy Sterownik dźwięku wysokiej jakości Conexant

(Kwalimir) #6

Do HDMI to raczej sterownik karty graficznej.

-- Dodane 17.12.2009 (Cz) 13:19 --

W "urządzenia do odtwarzania'' kliknij prawym klawiszem gdzieś na białym tle i zaznacz Pokaż wyłączone urządzenia

(Filip Hh) #7

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia bo mam inny model hp ale ja na twoim miejscu wybrałbym najpierw ten pierwszy bo byłpóźniej wydany.

(Fiolka 89) #8

wiec ma pobrać Sterownik wideo NVIDIA GeForce Series ?

(Kwalimir) #9

Tak,za wyjście HDMI jest odpowiedzialna karta graficzna.

(Filip Hh) #10

Sterowniki to zawsze warto miec najnowsze więc na twoim miejscu skontrolowałbym wszystkie. Ale wcześniej zrób to co Ci kwalimir napisał, bo faktycznie też tak musiałem zrobić z tego co pamiętam a to juz było chwile temu

(Kwalimir) #11

Upewnij się że masz zaznaczone te opcje:

snap20091217132922008.png

Potem ppm na HDMI Output, u ciebie będzie pewnie NVIDIA HDMI Output lub podobnie i wybierz Ustaw jako urządzenie domyślne

(Piotrek Tomek) #12

Cześć! Ja mam HP dv9000. Miałem podobny problem, lecz rowiązanie było banalnie proste.

Na dole po prawej stronie (w trayu) otworzyłem Menedżera Realtek HD Audio. Otworzyłem zakładkę Digital Output i włączyłem: Ustaw urządzenie domyślne.

Gdy chcesz wrócić do stanu obecnego otwórz zakładkę: Głośniki i włącz: Ustaw urządzenie domyślne.

Powodzenia! :razz:

(Fiolka 89) #13

mam kodeki audio smartaudio221 i mam zainstalować kodeki z realteka??

na screenie powyżej są 3 rzeczy di wyboru ja mam tylko dwie

nie wyświetla mi sie nic hdmi output.

jakaś pomoc?

(Gortasie) #14

Mam podobny problem. Wszystko ustawione jak trzeba: Urządzenie cyfrowe audio HDMI testowane pokazuje, że działa, ale dźwięku na TV nie ma.

(Nikos17) #15

Z góry przepraszam, że odkopuje temat, ale przeszukałem internet i nie mogę znaleźć rozwiązania...

Mam IDENTYCZNY problem co burgundek. Też mam w zakładce "urządzenia do odtwarzania'' tylko:

Po podłączeniu telewizora z laptopem dwoma kablami hdmi w zakładce "urządzenia do odtwarzania'' nie wyświetla mi sie hdmi output.

Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?