Podłączenie lapotpa z TV przez HDMI

Witam

Posiadam laptopa MSI EX610 z Windows XP SP3. Sterowniki do karty graficznej to nieoficjalne Omega 3.8.442 (o oficjalnym szajsie z ATI innym razem). Chcę go podłączyć do TV. Wczoraj wszystko działało bez problemu. Obraz wyświetlał się na początku w 720p ale po chwili załapał na 1080p z pełnym obrazem. Dziś TV nie widzi sygnału z laptopa. Co ciekawe ekran biosu i startowy Windowsa jest widoczny. Po chwili ekran miga na czarno po czym już tak zostaje na TV. Laptop działa bez zarzutu.

Wina sterowników? Czy ktoś ma podobne doświadczenia?

Pozdrawiam

na mam oficjalne sterowniki od ATI na swoim MSI EX625 i podłączenie jest bez żadnego problemu. Być może wina sterowników.

Nie, to nie jest kwestia sterowników.

Najprawdopodobniej masz zmienioną rozdzielczość (np za dużą) lub zbyt duże odświerzanie ustawione - nie raz już takie coś ustawiałem.

Podłącz pod telewizor i dopiero wtedy zmień rozdzielczość telewizora (z poziomu wyświetlacza laptopa) na mniejszą np 720p 60Hz/50Hz

Dziękuje za pomoc. Coś się w temacie ruszyło. Wchodzę przez: PPM(Prawy przycisk myszy)/Właściwości/Ustawienia/ wybieram Ekran nr 2 i ustawiam jego rozdzielczość, głębię kolorów i dopiero po odhaczeniu opcji “Powiększ pulpit systemu Windows do tego monitora” wyświetla mi się sama tapeta. Jak ustawić Windows aby pokazywał mi obraz z monitora nr 1 na ekranie TV?

Pozdrawiam

Edyta: Uporałem się z tym problemem(PPM/Właściwości/Ustawienia/Zaawansowane/Zakładka Ekrany). Teraz walczę z rozdzielczością ekranu. Obraz na TV lekko ścina górną i dolną krawędź. Zmieniam na mniejszą rozdzielczość ale nadal to samo. Pytanie brzmi jak to zrobić?