Podłączenie laptopa do PC

Witam,

Mam pytanie do Was, czy jest możliwość / czy istnieje możliwość podłączenia laptopa do PC?.

Tylko w taki sposób żeby ominąć monitor LCD, a żeby w razie potrzeby można było podłączyć laptopa do PC i „zobaczyć” dyski twarde?.

Jeśli by istniała taka możliwość to w jaki sposób można podłączyć laptopa do PC?.

Można w sieci LAN udostępnić dysk, laptop może użyć Wi-Fi (WLAN).

Wtedy jedynie transfer ograniczyć może router lub maksymalna przepustowość sieci (np. Wi-Fi w standardzie „b” na starym laptopie).

dla przykładu:

54 Mb/s 6,44 MiB/s
11 Mb/s 1,31 MiB/s

jak zajdzie konieczność kopiowania plików.

Kablem LAN skrosowanym możesz podłączyć :nauseated_face:

Dzięki za odpowiedzi.

Czy przez kabel skrosowany jest potrzeba podłączenia monitora do PC?.

A czy przez kabel VGA > HDMI była by możliwość podłączenia?.

Kabel skrosowany to lan, nie cideo.

Żaden kabel skrosowany. To było jako żart chyba. Wystarczy, że są oba komputery w tej samej sieci (np. w domu).
Przez WiFi, o ile laptop i router nie wspierają najnowszego WiFi 6 może być dosyć wolno przy bardzo dużych plikach (rzędu kilkudziesięciu GB).

Hm nie bardzo wiem jak to wszystko opanować.

A czy jest możliwość podłączenia PC do laptopa poprzez kabel VGA > HDMI tak by można było zobaczyć pulpit PC i zawartość dysku?.

Wydaje mi się że jedyną sensowną (lub nie) opcją jest skorzystanie z systemowego Pulpitu Zdalnego lub Pomocy zdalnej. W przypadku Pulpitu zdalnego obydwa komputery i tak muszą być ze sobą połączone w sieć LAN.
Przy Pomocy zdalnej wystarczy połączenie internetowe dla obydwu komputerów.

Ale jak wspomniałem, nie wiem czy to w ogóle ma sens.

W sumie sam komplikujesz, utajniając jaki Windows jest na laptopie, bo zakładam, że PC to ten staruszek z Windows 7.

Zgadza się na PC jest Windows 7, a na laptopie jest Windows 10 Pro.

Naprościej będzie użyć AnyDesk, skoro lubisz do Szczecina przez Zamość :stuck_out_tongue_winking_eye:

Raczej przez Ustrzyki Dolne.