Podłączenie laptopa do telewizora, brak głosu

(system) #1

Witam. Jeżeli dałem temat w złym dziale to przepraszam. Mam problem z podłączeniem laptopa do telewizora(brak głosu w telewizorze) za pomocą kabla hdmi oraz kabla jack-chinch. Telewizor to Sony Bravia a laptop to MSI cr620. Obraz w telewizorze jest tylko na kanałach av6 i av5 a dźwięk tylko jest na kanałach av3 i av4. Chciałbym oczywiście aby obraz był na jednym kanale z dźwiękiem. Nie mam pojęcia o co chodzi :frowning: Proszę o pomoc

(Rommon) #2

Też miałem taki problem. Musisz uaktywnić wyjście cyfrowe (HDMI)twojego laptopa.

Panel sterowania-dźwięk-odtwarzanie-cyfrowe urządzenie wyjściowe(HDMI). Ważne jeżeli masz otwarty odtwarzacz musisz go zamknąć i ponownie otworzyć. Przez kabel HDMI musisz mieć obraz i dźwięk. Te drugie nie są potrzebne. Powodzenia i miłego oglądania (i słuchania)

(system) #3

Tylko, że u mnie nie widzę czegoś takiego. Jest tylko takie coś:

d41d8fd72b08097785b45bb38f23380e.jpg

Tak jak pisałem wyżej. Dźwięk jest tylko na tych kanałach gdzie obrazu nie ma i na odwrót tam gdzie jest obraz to nie ma dźwięku :open_mouth:

(Viaroma) #4

W laptopie u samej góry jest klawisz z pokazanym małym telewizorem...uaktywnij swojego laptopa naciskając ten klawisz...

(system) #5

Wystarczy wtedy podłączyć sam kabel hdmi czy również muszę jack - chinch ?

rommon: takiego czegoś o czym Ty mówisz to nie mam :frowning:

(Rommon) #6

W moim przypadku na viście są inne zakładki chociaż mam taką samą kartę.. Sprawdź w instrukcji laptopa czy wyjście HDMI nie jest czasem opcjonalne to znaczy czy jest dostępne. Ja też myślałem że mam bluetooh, a okazało się że jest to opcja i nie można z tego korzystać.

Twój scren wygląda na system XP i tych zakładek nie znam, ale mi się wydaje, że to nie ma znaczenia. Jeżeli twój laptop obsługuje wyjście HDMI to musi gdzieś być zakładka przełączenia głośników na wyjście cyfrowe.

W temacie innego połączenia ci nie pomogę bo w moim Asusie mogę się tylko połączyć z telewizorem przez HDMI.