Podłączenie laptopa do telewizora

Witam, mam dość starego lapka IBM 600X. Niedługo wyjeżdżam i mam dwa pytania co do niego:

Pierwsze ważniejsze jak go podłączyć do TV? Mam kabel, którym podłączyłem aparat (z jednej strony dwa kable do TV na dźwięk i obraz, z drugiej wyjście jak w zwykłych słuchawkach do walkmana). Podłączyłem to, ale nie widze nigdzie opcji dzielenia ekranu, albo dwóch monitorów? Mógłby ktoś mi powiedzieć gdzie to jest, żeby to włączyć?

Drugie - Miałem na tym lapku problem z dźwiękiem, udało się włączyć kartę dźwiękową (w ogóle laptop był w serwisie siostra go skopała…) i ma ktoś może linka do sterów do tej karty? Karta to Cirrus Logic CS4614/22/24 CrystalClear SoundFusion Audio Accelerator.

:mrgreen:

Witam

A myślałem że ja tylko mam 600X :slight_smile: (u mnie niezawodny od lat pomimo że włączony po 10-15h nieraz :slight_smile: )

Co do dźwiękówki to stery ma XP, no chyba że Ty tam pchasz jeszcze 98 :mrgreen: - wtedy są http://www.google.pl :wink: TU COŚ ZNALAZŁEM OD RAZU

Co do TV out to sam kiedyś podłączałem ale bez wtyczki bo nie miałem :mrgreen: więc na druciki :lol: - wyprowadziłem z gniazda TV out ale efektu nie było :? pewnie musi być jakieś oryginalne oprogramowanie do tej karty graficznej. Kiedys nawet znalazłem na necie sterowniki bardziej rozszerzone niż te które daje XP podczas instalacji systemu no ale nie było tam opcji która by uruchamiała poprawnie TV out

przytrzymanie “Fn” (w lewym dolnym rogu klawy ) i klikanie jednocześnie “F7” powoduje przełączanie na monitor zewnętrzny oraz na TV ale coś nie było efektu jak podłączyłem telewizor pod TV out :-x ,natomiast monitor zewnętrzny działa :slight_smile:

Jak byś coś więcej się dowiedział to się odezwij :mrgreen:

No te stery do dźwięku wszędzie są właśnie na 98… Na XP którego bym nie zainstalował to nie działają…

Złączono Posta : 16.07.2007 (Pon) 10:55

Dobra tym razem siostra go zepsuła na amen… Chyba jej zabiore tego laptopa. Więc mam teraz dylemat - instalować na nim XP ze zintegrowanym SP2, czy starszego 2000? Bo nie wiem. Na XP jak się jakiegoś antywirusa zainstaluje to masakra jest, nic nie można robić… Ale nie wiem czy na 2000 będą te sterowniki do dźwięku.

ile masz ramu ?? standardowe 128mb, jaki dysk ?? - nie podajesz żadnych informacji.

nod32 i konfiguracja (żeby skanował tylko te pliki które najczęściej przenoszą wirusy itp)

będą, a nawet w większości przypadków system rozpozna kartą dźwiękową.

jeśli chodzi o kwestię podłączenia laptopa do tv, to jeśli nie masz wyjścia composite (takie żółte) to zapomnij o tv. (jeśli masz wyjście dodatkowe vga to może są jakieś przejściówki - ale zapewne kiepska będzie jakość obrazu )

Zainstalowałem XP z SP2 i bez antywirusa fajnie chodzi nawet z samym Kerio. Komp to 800MHz (chyba :stuck_out_tongue: ) 128MB ram, dysk 11GB i 4MB karta.

Laptop juz był kiedyś podłączony do TV, ale nie prze mnie i nie wiem jak to zrobić. Jak podłącze tym kablem co pisałem wcześniej to obraz na zTV robi się taki zamglony, ale jak dam na AV i wcisnę Fn+F7 to znika obraz z laptopa, ale nie pojawia sie na TV ;/

Dźwięk po formacie i ponownej instalacji XP działa :wink:

Złączono Posta : 16.07.2007 (Pon) 13:26

A NOD32 jest przecież płatny…

przez 30dni nie, a potem można odinstalować i zainstalować ponownie…

jakimi wyjściami dysponujesz, przecież nie podłączyłeś tv za pośrednictwem ps/2

Takim małym okrągłym jak na zwykłe słuchawki. Zrobiłbym zdjęcie ale właśnie odkryłem że w mojej cyfrówce siadła bateria.

Jedno ma namalowane słuchawki, drugie mikrofon, a trzecie taki kwadrat ze strzałką na od środka na zewnątrz i to do tego właśnie podłączam.

HAHHAHHAH to mnie połamałes teraz HAHHAHA

podłączasz TV pod dźwiękówke? pod gniazdo “Line In” - które służy do wprowadzania dźwięku do komputera

TV out jest w tym laptopie po lewej stronie obok tego gdzie podłączasz zewnętrzny napęd dyskietek, i jest to malutkie okrągłe gniazdo z 3 dziurkami

Fn+F7 gdy naciśnięte 1 raz powoduje przełączanie obrazu na monitor zewnętrzny,Fn+F7 naiśnięte 2 raz powoduje sklonowanie obrazu (jest na laptopie i na monitorze zew), naciśnięte 3 raz powoduje przełączanie obrazu na TV - ale właśnie u mnie nic sie nie pokazuje na TV

laptop nie ma 800 MHz tylko PIII 650MHz. Jak ktos chce XP + antywir to niech zapomni :wink: ja nie uzywam antywira bo recznie wywalam wirusy :wink:

jakaś nadprzyrodzona moc w przewidywaniu gdzie siedzi wirus (poza tym skąd wiesz że to akurat wirus) ?? telepatia ??

to ja się dopiero teraz uśmiałem :stuck_out_tongue:

kilkuletnie doświadczenie rozpoznawania dziwnych nazw plików których wcześniej w systemie nie widziałem,dyplom technika informatyka z oceną BDB,certyfikaty Microsoft,Novell.

Wiem co ma być u mnie uruchomione w systemie żeby komp poprawnie pracował - jak jest jakaś nowość czyt. szkodnik to go likwiduje ręcznie, nieraz użyje programu do czyszczenia błędnych wpisów (nie do wirusów) itp ale antywirusa nie używam i mam Windows’a bez formatowania nie pamiętam od kiedy i nadal działa poprawnie. To mój 11 komp soon :mrgreen: (kiedys miałem stacjonara Cel2,4 podkręcony i stale pracujący na 2,8 ale mi sie nie przydawał). Aha i firefox to podstawa

Podsumowując : nie potrzebny mi jakiś skaner antywirusowy który cały czas filtruje dane z sieciówki i zamula mi super szybkiego IBM 600X :lol:

Złączono Posta : 27.07.2007 (Pią) 23:19

P.S. - kiedys znalazłem kabelek na allegro do IBM 600 ale chcili za niego fortune :mrgreen:

tvibmpc6.jpg