Podłączenie laptopa do TV HDMI

Witam. Ostatnio zakupiłem telewizor- Philips 37 PFL 5405 H , zauważyłem, że jest wejście HDMI, więc postanowiłem oglądać filmy z laptopa na telewizorze. Kupiłem kabel 1,5m. podłączam kabel do laptopa i telewizora. Co dalej? Wchodzę w menu telewizora klikam dodaj urządzenie->komputer->hdmi, brak sygnału. Pomyślałem że trzeba coś ustawić w laptopie. System windows 7. Wchodzę w rozdzielczość ekranu, klikam wykryj. Komunikat że nie wykryto innego ekranu.

moja karta graficzna to GeForce GT 240M. Z góry dziękuję za pomoc

Dodam tylko, ze gdy nie wykrywa mi telewizora jako drugiego monitora, w polu wiele ekranow jest opcja: Mimo to spróbuj połączyć na:VGA, dlaczego VGA skoro chcę połączyć sie przez HDMI?

spróbuj skrótu windows+p

To jest do podłączania projektora? Próbowałem, nie działa.

Zacznijmy od tego ze jeżeli Cis ie na telewizorze sam nie pojawił obraz z laptopa to radzę odłączyć kabel .

Gdyż takie oglądanie może Ci spalić kartę graficzną . Wiem bo miałem podobną sytuacje . ale jak chcesz ryzykować jeżeli basz nwidie to szukaj w Panelu sterowania nvidia :smiley: a jak Radeona to w Ati ; )

hmmm szukałem tam i jest coś o konfiguracji wielu monitorów, tyle że tam też do nie wykrywa

To sprawdź czy na innym telewizorze zadziała … jak nie to amsz coś z wejściem :slight_smile:

jak narazie nie mam dostepu do innego :wink: a jeszcze jedno pytanie. kumpel gadal cos ze moge miec wylaoczone hdmi, znaczy jakis priorytet na inne wyjscie z karty graficznej, ale nie wie jak to zmienic. kojarzycie cos?

TV podłączasz do wyłączonego kompa i następnie go uruchamiasz?

O to chodziło. Doszedłem do tego przed chwila :wink: wszystko działa, tylko nie wiem czemu czasem jakies problemy z grafika typu jak klikne prawym na pulpicie to w opcji widok brakuje mi literki ‘i’. ale wazne ze dziala

Flak , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978