Podłączenie laptopa do tv przez hdmi problem

Kochani

trochę dałam radę, ale nie do końca…

No więc, standardowo. podłączam kabel hdmi do gniazda w tv. Włączam tv, gniazdko hdmi jest nieaktywne.

Wtedy podłączam hdmi do gniazda lapka i hdmi na tv się uaktywnia (podświetla). Na lapku gaśnie ekran, z kolei na tv jest info “brak źrodla, spr kable etc”

Gdy natomiast pobawiłam się zmianą rozdzielczości w lapku, to coś się udało. w panelu NVIDI, gdy wybrałam opcję “konfigurowanie wielu monitorów” i zaznaczyłam Samsunga, to nagle obraz pojawił się na dwoch ekranach - tv oraz lapka. Analogicznie korzystając ze skrotu “fn + f4”, mogę wybierać przechodzenie pomiędzy wyświetlaniem na samym lapku, na obydwu i na samym tv. No i tu problem, bo w tej ostatniej opcji (na której wylącznie mi zależy) tj na samym tv nadal jest czarny ekran i pojawia się “brak źródła”.

Jakaś pomoc tym razem…? Proszę…

Telewizor to samsung LED UE37ES5500

Laptop to hp pavilion dv5000

A czy tej samej opcji nie ma też w systemie? Jaki system tak przy okazji? W Windows 7 jest w Panelu sterowania opcja “Centrum mobilności systemu Windows”, w której masz te opcje do wyboru: Tylko komputer, Duplikuj ekran, Rozszerz, Tylko projektor (w tym przypadku - TV), to samo jest uruchamiane pod kombinacją Win + P - podejrzewam, że w Windows Vista może być podobnie, jeśli masz taki, nie wiem, jak w XP.

Sprawdź też rozdzielczość, jaka jest przypisana po podłączeniu do TV, może być nieco za duża (obraz może się za bardzo przeskalować, u mnie na LG M2280DF tak jest, wtedy muszę w samym TV ustawić proporcje pikseli 1:1 - może u Ciebie jest to samo), spróbuj na niższych rozdzielczościach - w panelu nVidii i w ustawieniach pulpitu z poziomu systemu (prawoklik na pulpicie) powinno się to dać ustawić.

znalazłam tą opcję. system to Vista. Dobre jest to, że moge korzystać z lustrzanego odbicia na obu monitorach - obraz z dźwiękiem. Ale jak wybieram opcję ekran zewnętrzny to nadal nic…