Podłączenie laptopa do TV za pomocą kabla HDMI -> DSUB

Witam!
Laptop: Dell Inspiron 15 3537
TV: Jest to identyczny telewizor jak na tym zdjęciu:
https://olxpl-ring12.akamaized.net/images_tablicapl/491136716_1_1000x700_telewizor-lg-lcd-32-okazja-walbrzych.jpg

(Nie wiem jaki to model)

Telewizor ten posiada złącze DVI i gdy podłączam do niego stacjonarnego PCta złączem DVI->DVI jest w stanie wyświetlać obraz w rozdzielczości 1366x768 (taka sama jak w problematycznym laptopie).
Chciałbym go wykorzystać jako drugi ekran do laptopa, dlatego zakupiłem kabelek HDMI-> DSUB, a następnie DSUB przejściówką DSUB->DVI i w ten sposób chciałem połączyć oba urządzenia. Bez żadnej reakcji, brak sygnału na TV a na laptopie- brak oznak drugiego monitora, w ustawieniach grafiki nie wykrywa żadnego dodatkowego monitora. Stwierdziłem że może kabelek jest uszkodzony, postanowiłem więc spróbować w inny sposób. Kupiłem przejściówkę DVI->HDMI oraz kabelek HDMI->HDMI i w ten sposób takżę brak sygnału, brak reakcji, urządzenia nie widzą siebie na wzajem. Co jest nie tak, i jak połączyć te oba urządzenia? Laptop posiada jedynie HDMI, TV jedynie DVI.

A sprawdziłeś w ogóle na monitorze, czy gniazdo VGA laptopa jest sprawne i aktywne?

Oba urzadzenia byly w ten sposob sprawdzone. Zarowno laptop byl podlaczany do nowszego tv za pomoca hdmi-hdmi i wszystko dzialalo, jak i problemowy tv, z pctem działa. Tu chodzi o to polaczenie kablem hdmi-vga

jeżeli kupiłeś kabelek hdmi-vga za parę złotych to się nie dziw, że Ci nie działa… nie ma takiego prawa…
musisz mieć konwerter syganłu vga–>hdmi, wtedy to pójdzie…

p.s. - po doczytaniu;)
nie prościej kupić kabel hdmi-dvi? albo samą przejściówkę:?

No ależ pytam, czy zostało sprawdzone gniazdo VGA laptopa.

I pamiętaj, że konwertujesz sygnał analogowy VGA na cyfrowy HDMI, a tu tak łatwo nie jest i nie zawsze to działa?