Podłączenie laptopa do tv

Hej, wiem ze temat pewnie już był i tak dalej bla bla ale szukam odpowiedzi gdziekolwiek dlatego prosze o pomoc. Chciałabym podłączyć laptopa do tv (LG) tak aby oglądać filmy (dźwięk oraz obraz) nigdzie nie umiem znaleźć tutaj wyjaśnienia, odpowiedzi takiej która by mi pomogła więc pytam osobiście  ;) posiadam  Toshibe Satellite C660-1M4  wejście w laptopie to  VGA  a w telewizorze  HDMI.   Gdzieś wyczytałam, że w takim razie potrzebuje jeszcze jakiegoś kabla przez który będę mogła odbierać dźwięk i tu kieruje swoje pytanie jaki to kabel, jak go podłączyć gdzie co i jak… Proszę o pomoc  :slight_smile:

telewizor też powinien mieć wejście VGA tak wiec podłączenie obrazu to nie problem, drugim kablem podłączysz dźwięk wkłada się go w wejście na słuchawki w laptopie i w odpowiednie wejście Audio In w telewizorze, zobacz z tyłu telewizora gdzie takie masz, powinno wyglądać tak samo jak te przy laptopie od dźwięku

 

chyba takim kablem http://proline.pl/?p=GMB+CCA-404-3M

hdmi to wejście/wyjście cyfrowe, a vga to analogowe. jednego z drugim nie połączysz, bez dodatkowego konwertera. tv z laptopem łączysz kablem vga + audio 2*mini jack. jeśli tv niue ma wejścia vga, to zostaje zakup specjalnego konwertera który będzie zmieniał sygnał vga na hdmi. napisz jaki masz model tv