Podłączenie Laptopa z PC przez kabel usb

Witam, mam taki kabel co ma z dwóch stron kabel usb co ma z dwóch stron wejście. Kiedyś czytałem że to kabel do podłączania komputera z innym kompem, czy to prawda?.

Jeśli tak to czy mogę bez problemu podłączać Laptopa z moim PC przez ten kabel ??

Nie to nie jest ten kabel. Potrzebujesz kabla do połączenia sieciowego który wygląda inaczej niż ten o którym mówisz (ten co masz Ty to jest przedłużacz USB).

matrix506 , istnieje taki kabel na złączu USB, do podłączania dwóch komputerów.

czyli nie mogę tego podłanczac??

Posiadam kabel USB dzieki któremu można połączyć ze sobą dwa komputery (np. laptopa ze stacjonarnym)

Wygląda tak:

USB2.0 Data Link/ Network Cable

2b915b44b0d01283m.jpg

z charakterystyczną kostką na środku przewodu.

Żeby to jeszcze działało potrzebne są odpowiednie steroniki i oprogramowanie do tego.

Fajna sprawa jak nie ma karty sieciowej w którymś kompie albo kawałka skrętki :wink:

matrix506 – jeśli posiadasz odpowiedni to możesz…zarzuć jakieś zdjęcie tego kabelka lub coś to zobaczymy.

jeśli masz taki kabel jak napisał Kryniek to ok., a na zwykłym usb, np. do drukarki nieł ącz komputerów bo niewiele uzyskasz albo nic.

Dokładnie, tym bardziej że większość albo i wszystkie (choć tutaj pewności nie mam) kable (a dokłaniej wtyczki) USB od drukarki tylko z jednej strony są zakończone typem A, drugi przeważnie kończy się wtyczką USB typu B, do których z reguły komputery gniazd nie posiadają :wink: