Podłączenie Laptopa z PC przez kabel usb

(Matrix506) #1

Witam, mam taki kabel co ma z dwóch stron kabel usb co ma z dwóch stron wejście. Kiedyś czytałem że to kabel do podłączania komputera z innym kompem, czy to prawda?.

Jeśli tak to czy mogę bez problemu podłączać Laptopa z moim PC przez ten kabel ??

(Weclawiak) #2

Nie to nie jest ten kabel. Potrzebujesz kabla do połączenia sieciowego który wygląda inaczej niż ten o którym mówisz (ten co masz Ty to jest przedłużacz USB).

(Lasinski Jacek) #3

matrix506 , istnieje taki kabel na złączu USB, do podłączania dwóch komputerów.

(Matrix506) #4

czyli nie mogę tego podłanczac??

(Krzyszeb) #5

Posiadam kabel USB dzieki któremu można połączyć ze sobą dwa komputery (np. laptopa ze stacjonarnym)

Wygląda tak:

USB2.0 Data Link/ Network Cable

2b915b44b0d01283m.jpg

z charakterystyczną kostką na środku przewodu.

Żeby to jeszcze działało potrzebne są odpowiednie steroniki i oprogramowanie do tego.

Fajna sprawa jak nie ma karty sieciowej w którymś kompie albo kawałka skrętki :wink:

matrix506 -- jeśli posiadasz odpowiedni to możesz...zarzuć jakieś zdjęcie tego kabelka lub coś to zobaczymy.

(Ferdek31) #6

jeśli masz taki kabel jak napisał Kryniek to ok., a na zwykłym usb, np. do drukarki nieł ącz komputerów bo niewiele uzyskasz albo nic.

(Krzyszeb) #7

Dokładnie, tym bardziej że większość albo i wszystkie (choć tutaj pewności nie mam) kable (a dokłaniej wtyczki) USB od drukarki tylko z jednej strony są zakończone typem A, drugi przeważnie kończy się wtyczką USB typu B, do których z reguły komputery gniazd nie posiadają :wink: