Podłączenie laptopa za pomocą karty sieciowej

Witam. Chciałbym podłączyć laptopa do internetu za pomocą bezprzewodowej karty sieciowej. Czy jest to możliwe? Jeśli tak to jak? Z góry dziękuję:)

Tak jest możliwe ale musisz posiadać zakupiony dostęp do internetu abonament potem zakup routera konfiguracja i cieszysz sie internetem,lub poszukujesz dostępu darmowego tz hospotów w mieście np w kawiarniach lub dużych centrach handlowych oczywiście też konfiguracja i masz darmowy dostęp do netu.

Nie o to mi chodzi. Mam na komputerze stacjonarnym internet i do niego podłączoną kartę sieciową. I chciałbym za pomocą niej podłączyć się z laptopem który posiada wifi. Przedtem źle to ująłem:)

  1. Jak wygląda sieć w Twoim domu?

  2. Czy łączysz się za pośrednictwem routera, a z niego do komputera stacjonarnego wyposażonego w kartę sieciową przewodową (kabel RJ-45) lub bezprzewodową (fale radiowe), oraz do laptopa poprzez WiFi? Czyli typowy podział łącza internetowego z wykorzystaniem routera (koszt 100-200 zł)

  3. Czy może nie zastosowałeś żadnego podziału łącza do Internetu i jedynym komputerem, który ma Internet jest komputer stacjonarny i chcesz, aby za jego pośrednictwem można było się do laptopa z WiFi?

  4. Jakie posiadasz łącze do Internetu (sieć osiedlowa, neostrada, coś innego - jeżeli tak co co)?

  5. Czy komputer stacjonarny posiada kartę sieciową bezprzewodową (najczęściej z antenką) czy przewodową?

Posiadam neostradę. Jest ona podłączona prze modem do komputera stacjonarnego poprzez kabel Ethernet. posiadam tez w komputerze kartę sieciową z antenką (bezprzewodową). I chodzi mi o to czy za pomocą tej karty można podłączyć laptopa do internetu. Bo słyszałem ze istnieje taka możliwość.

Jaki system? W Windows XP uruchom kreator udostępniania sieci. W innym przypadku, wrzuć w google ‘sieci ad-hoc’ i poczytaj, np.: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1036949.html