Podłączenie Logitech X-530 do komputera

Witam. Problem jest następujący: Mam głośniki Logitech X-530 5.1 i chcę je podłączyć do płyty głównej Gigabyte M61PME-S2P.

Z tyłu są trzy wejścia: e98e6c7043b45545m.jpg

Od głośników mi idą trzy kable: czerwony, zielony i czarny… Kable podłączam według kolorów, a czarny wpięty jest do niebieskiego. Efekt jest taki że głośniki grają w systemie 2.1 a nie 5.1. Czy ta karta dźwiękowa obsługuje tylko tryb 2.1 ?

W panelu realteka powinieneś zmienić poszczczególne gniazda, czyli jak czarną wtyczkę dajesz do niebieskiego to zmienić na wyjście na głośnik centralny/subwoofer a do różowego jak podpinasz pomarańczowy to wyjście na głośnik tylny. O ile dobrze pamiętam tak powinno być.

Hmm zorientowałem się że nie mam zainstalowanych sterowników ze strony Gigabyte, tylko jakieś podstawowe z Windows 7. Właśnie pobieram Realteka ze strony Gigabyte i dam znać czy to rozwiązało problem.

Dodane 01.09.2013 (N) 14:52

Hmm zorientowałem się że nie mam zainstalowanych sterowników ze strony Gigabyte, tylko jakieś podstawowe z Windows 7. Właśnie pobieram Realteka ze strony Gigabyte i dam znać czy to rozwiązało problem.

Dodane 01.09.2013 (N) 15:53

Ok, 15 min zabawy w Realteku i ustawiania, i śmiga aż miło, dzięki :slight_smile:

Nie ma problemu od tego jest forum.