Podłączenie magnetowidu do dekodera sat

Witam, mam pytanie jak podłączyć dekoder telewizji satelitarnej do magnetowidu i do telewizora.

Oto sprzęt z wejściami/wyjściami jakim dysponuję:

TV:

-Jedno WEJŚCIE Euro

-Jedno WEJŚCIE antenowe

Magnetowid:

-Jedno WYJŚCIE Euro

-Dwa WEJŚCIA/WYJŚCIA jack (jedno białe i jedno żółte)

-Jedno WEJŚCIE i jedno WYJŚCIE na antenę

Dekoder

-Dwa WYJŚCIA Euro

-RF IN, RF OUT ( na antenę)

-Dwa WEJŚCIA jack audio (biały i czerwony) i jedno SPDIF

Jeśli chodzi o antenę to podejrzewam, że trzeba ją podpiąć do dekodera sat. następnie z niego połączenie antenowe do magnetowidu i z magnetowidu w taki sam sposób do TV

Dodatkowo mam przejściówkę IN/OUT Euro => 3 x Jack (biały,czerwony i żółty)

I teraz mam pytanie jak dalej to połączyć. Chodzi oczywiście o to aby można było nagrywać programy z satelity.

Może ktoś doradzić ?

Jeżeli masz jedno scart w tv to musisz podłączyć w następujący sposób :telewizor połącz z gniazdem euro tv lub out w dekoderze a magnetowid podłączasz do gniazdem euro vcr lub in tegoż dekodera, jeżeli będziesz chciał nagrywać audycje tv z anteny naziemnej to musisz ją bezpośrednio podłączyć do video a potem przelotka do tv omijając dekoder,nie używaj żadnych rozgałęziaczy euro !Oczywiście jeżeli będziesz chciał nagrywać z satelity to dekoder musi być włączony.

Nie wiem co to jest to out i in o których piszesz. Czy to są jacki?

Druga sprawa: o jaką przelotkę chodzi?

Czy mógłbyś to opisać dokładniej? Jakimi kablami do jakiego wejścia/wyjścia? Nie mam dużego doświadczenia w takim podłączaniu dlatego jeśli możesz to prosiłbym o dokładniejszy opis.

Wszystko podłączasz kablem euro tzn scart . Przelotka do anteny to kabel który dostajesz w komplecie wraz z magnetowidem, z jednej stony ma gniazdo antenowe takie jak w telewizorze a z drugiej strony wtyczkę. Kabel euro ( scart ) to ten z szeroką prostokątna wtyczką. Podstawowe pytanie : jakiej marki masz dekoder ?

Dekoder to Samsung SHD 85

Czyli masz dekoder z tpesy. magnetowid podłączasz do gniazda scart “ext” , to jest to pierwsze od góry dekodera a telewizor podłączasz do drugiego gniazda “tv”.na pw wysłałem Ci linka pod którym jest instrukcja do tego dekodera