Podłączenie monitora do UPS

Witam.

 

Mam biurze monitor, podłączony jest on do prądu za pomocą adaptera i jest w nim tylko wejście na cienką wtyczkę zasilającą. W samym adapterze jest gniazdo na dwubolcowy kabel.

 

Potrzebuje go podłączyć do UPS-a, w którym mam cztery trzybolcowe gniazda zasilające. Dwa są zajęte do podłączenia komputera, ale w tym wypadku nie było problemu, zwykły kabel od gniazdka do UPS-a, a drugi od UPS-a do zasilacza w PC. 

 

Pytanie brzmi czy mogę podłączyć monitor w taki sposób:

 

Użyję zwykłego kabla zasilającego (mam jakieś w domu) i podłącze do UPS-a, a na wyjście na monitor kabel z jednej strony wtyczka na trzy bolce a z drugiej na dwa. Tą drugą końcówkę wepnę do adaptera i dalej już leci bezpośrednio kabel do monitora zakończony cienką końcówką. Czy takie rozwiązanie jest możliwe (nie wiem czy istnieje taki kabel lub ewentualnie przejściówka) i czy jest bezpieczne?

Podłącz monitor tak do UPS, aby był zasilany w 230V, rodzaj i jak nie ma znaczenia - ma działać.

Czyli po prostu musi być do UPS pociągnięty standardowy kabel zasilający, a jaki puszczę od UPS do adaptera już bez znaczenia? W takim razie zabieram się za szukanie kabla, dzięki.