Podłączenie monitora DVI

Witam. Zakupiłem monitor LCD i kabel DVI. Okazało się, że kabel nie pasuje do wejścia karty graficznej (7300GT Sonic posiada DVI, ale nie pasuje). A znalazłem w pudełku od płyty głównej adapter DVI Graphics - SI RoHS do, którego kabel pasuje.

I mam teraz takie pytanie, gdzie podłączyć adapter DVI Graphics - SI RoHS do płyty głównej (ASRock ALiveNF6G-DVI).

Bardzo niejasno opisałeś problem. Do czego właściwie chcesz podłączyć monitor? Do 7300 GT czy do zintegrowanej z płytą główną grafiki? Zwróć uwagę, że istnieje kilka rodzajów złącz DVI (DVI-I, DVI-D oraz DVI-A). 7300GT Sonic posiada złącze DVI-I i takiego kabla potrzebujesz. Po prostu kup odpowiedni kabel.

Dvi_types.png

Nowłaśnie się dzisiaj dowiedziałem, że istnieje kilka rodzaji kabli DVI. Ten co kupiłem nie pasuje do karty graficznej ale pasuje do adaptera. I jak/ gdzie na płycie głównej moge podłączyć ten adapter? No jak nie uda mi sie podłączyć to będę musiał zakupić nowy kabel

Jeśli dobrze się orientuję to ta płyta główna posiada dwa złącza: analogowy D-SUB i cyfrowy DVI-D. Te złącza się tak znacząco od siebie różnią, że adapter będzie pasował tylko do jednego z nich :smiley: