Podłączenie monitora i telewizora jednocześnie do GeForce GTX 960 przez DVI-D/HDMI

Cześć!

Posiadam kartę graficzną GeForce GTX 960 w której są dwa złącza (posiłkuję się Wikipedią - jak na załączonym obrazku): DVI-I (Dual Link) oraz DVI-D (Dual Link).

image

Do DVI-I mam podłączony adapter VGA i w dalszej kolejności monitor - jest to więc połączenie analogowe.

DVI-D chciałbym wykorzystać do podłączenia telewizora, gdyż czasami oglądam na nim filmy i za każdym razem muszę przełączać kabel VGA z monitora na VGA z TV. Jak wyczytałem, DVI-D jest tylko wyjściem cyfrowym i nie przejdzie przez niego sygnał analogowy. W telewizorze mam wejście HDMI, dlatego planuję kupić kabel z odpowiednią przejściówką (DVI-D na HTMI) i stąd moje pytania:

  1. Czy moja karta graficzna po podłączeniu TV takim kablem będzie umożliwiała rozszerzenie ekranów? Tzn. żeby 1 był monitor, a 2 telewizor?
  2. Czy poniższy kabel będzie odpowiedni? (Obrazek)Jest to DVI-D 19-pinowy. Jaka jest możliwa maksymalna rozdzielczość przy kablu tego typu? Pytam ponieważ nigdzie nie mogę się doszukać w sklepach 25-pinowych. Telewizor ma 1280x1024px.
  1. wydaje mi się, z tak
  2. nie otwiera mi się foto, ale potrzebujesz coś tego typu https://www.x-kom.pl/p/66390-przejsciowka-gembird-dvi-hdmi-m-f-pozlacany.html
    najlepiej kup najtańszą przejściówkę w najbliższym sklepie i jak nie będzie działać to zwróć. w x-komie nie robią o to problemów