Podlaczenie nagrywarki do komputera

(system) #1

witam,mam problem,mam komputer z kablami ide(ata)i niemialem nagrywarki wiec kupilem nowa z wejsciem sata,a do tego kupilem adapter usb-ide/sata,jest mozliwosc polaczenia tego wszystkiego razem

http://www.deze.lt/rd.php?base=1&url=aH ... FORyUzRDA= to jest ten adapter

z gory dziekuje za pomoc

(SilberPunkt) #2

Teoretycznie to za pomocą tego adaptera połączysz to przez USB. Powinno działać choć może być problem przy wypalaniu przy większych prędkościach. Rozwiązaniem będzie kontroler SATA na karcie PCI - dzięki niemu udostępnisz swojemu poczciwemu komputerkowi złącza SATA. Koszt takiego kontrolera jest niewielki. Allegro - od około kliku złotych. Sklepy komputerowe - około 40 złotych.

:roll:

(system) #3

a jak moge to podlaczyc przez usb,mam zmienic jakies ustawienia?

(SilberPunkt) #4

Trochę to karkołomne rozwiązanie ale dysponujesz chyba instrukcją obsługi do adaptera, do którego linka podałeś? Instalujesz napęd wewnątrz obudowy i zasilasz go z zewnątrz dołączonym zasilaczem do adaptera tak jak to opisano w jego instrukcji (nie wiem czy nie będzie konieczne umieszczenie całego zasilacza wewnątrz obudowy). Sam kabel USB wyprowadzasz na zewnątrz obudowy i podłączasz do wolnego złącza USB na tylnym panelu komputera.

Możesz też oczywiście całość połączyć na zewnątrz komputera.

:roll:

milasb84 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.