Podlaczenie nagrywarki do komputera

witam,mam problem,mam komputer z kablami ide(ata)i niemialem nagrywarki wiec kupilem nowa z wejsciem sata,a do tego kupilem adapter usb-ide/sata,jest mozliwosc polaczenia tego wszystkiego razem

http://www.deze.lt/rd.php?base=1&url=aH … FORyUzRDA= to jest ten adapter

z gory dziekuje za pomoc

Teoretycznie to za pomocą tego adaptera połączysz to przez USB. Powinno działać choć może być problem przy wypalaniu przy większych prędkościach. Rozwiązaniem będzie kontroler SATA na karcie PCI - dzięki niemu udostępnisz swojemu poczciwemu komputerkowi złącza SATA. Koszt takiego kontrolera jest niewielki. Allegro - od około kliku złotych. Sklepy komputerowe - około 40 złotych.

:roll:

a jak moge to podlaczyc przez usb,mam zmienic jakies ustawienia?

Trochę to karkołomne rozwiązanie ale dysponujesz chyba instrukcją obsługi do adaptera, do którego linka podałeś? Instalujesz napęd wewnątrz obudowy i zasilasz go z zewnątrz dołączonym zasilaczem do adaptera tak jak to opisano w jego instrukcji (nie wiem czy nie będzie konieczne umieszczenie całego zasilacza wewnątrz obudowy). Sam kabel USB wyprowadzasz na zewnątrz obudowy i podłączasz do wolnego złącza USB na tylnym panelu komputera.

Możesz też oczywiście całość połączyć na zewnątrz komputera.

:roll:

milasb84 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.